לקראת החגים: 1600 טונות של דבש ישראלי

1,600 טונות של דבש ישראלי ייצורו לקראת חגי תשרי. בישראל נרשמת ירידה של 6% בתפוקת הדבש עקב מיעוט המשקעים ותופעת היעלמות הדבורים.

אבי יוגב , י"ב באלול תשע"ג

מטרות דתיות. תפוח בדבש
מטרות דתיות. תפוח בדבש
צילום: פלאש 90

לקראת ראש השנה מוסר הרצל אבידור, מנכ"ל מועצת הדבש, כי השנה יפחת ייצור הדבש המקומי ביחס לשנה שעברה ויגיע להיקף של כ- 3,000 טון דבש ישראלי המיוצר מכ-100 אלף כוורות הפזורות ברחבי הארץ.

הירידה בהיקף הייצור נובעת ממיעוט המשקעים בחודשי פברואר-אפריל, מפריחה מועטה וכן עקב היעלמות רבת היקף של דבורים בחודשים האחרונים, בעיקר בדרום הארץ. אשתקד הייתה תפוקה גדולה יותר שהגיעה להיקף של כ- 3,200 טון דבש, הודות למשקעים הרבים שירדו.

עוד אומר אבידור כי צריכת הדבש בקרב הציבור הישראלי מסתכמת בכ- 4,000 טון דבש ובחגי תשרי ישווקו בישראל כ-1,600 טון דבש שהם 40% מהביקוש הישראלי.

אבידור מציין כי דבורת הדבש אינה רק יצרנית דבש, אלא בעלת חשיבות אדירה עבור האדם, עקב היותה המאביקה המרכזית בטבע שאחראית להאבקת 80% מהיקף הגידולים החקלאיים בעולם.

בהתאחדות חקלאי ישראל מציינים כי יבולי גידולי החקלאות התלויים הן בתנאי מזג האוויר והן בהאבקה כגון: מנגו, אבוקדו, שקד, תפוח, אגס, דובדבן ועוד, הינם נמוכים השנה לעומת התקופה המקבילה אשתקד, שכן האבקה הינה תנאי בסיסי להפריה, לחנטה וליצירת פרי. יבולי המנגו באזור הגידול המרכזי של ישראל בצפון הכנרת עומדים השנה על כמחצית מהממוצע הרב שנתי, כ- 10,000 טון מנגו, לעומת כמות כפולה בשנה רגילה. גם יבול הדובדבן השנה ירד במעל 60%, כאשר באזור מטולה כלל לא היה פרי השנה. גם באירופה ובארה"ב סובלים ממחסור ביבול, דבוראי קליפורניה דיווחו למועצת הדבש בארץ, כי עקב היעלמות דבורי הדבש במדינה, נאלצו לייבא לאזור מטעי השקד כ- מיליון וחצי כוורות, זאת בנוסף ל- 500,000 כוורות שהובאו ממקומות אחרים ברחבי המדינה, להאבקת 760 אלף דונם של עצי שקד.

בתוך כך ממשיכים להתמודד בארץ ובעולם עם היעלמות של שליש מכמות הדבורים, תופעה היוצרת חשש גדול לעתיד יצור המזון בעולם ועתיד האנושות. בארצות המפותחות מסבסדות הממשלות באופן קבוע את ענף הדבש, בכדי לא ליצור מצב של מחסור במזון. גם בישראל נערכת מועצת הדבש לקידום המודעות לצורך שמירה על ענף גידול הדבורים ומעודדת נטיעות צופניות והרחבת שטחי המרעה בשיתוף קק"ל ובהקצאה שנתית של 100 אלף שתילים לנטיעה על ידי הדבוראים.

אבידור מציין, כי מנתוני השנה האחרונה ניכרת עלייה בצריכת הדבש, לא רק בחגי תשרי, אלא גם לאורך כל חודשי השנה ובעיקר בעונת החורף. נתון המצביע על עלייה במודעות לחשיבות צריכת הדבש כמקור חשוב למזון בריאות, וממליץ לרכוש דבש איכותי מתוצרת מכוורות ישראל, בכדי לתמוך בחקלאות ישראלית ולוודא כי על צנצנת הדבש מודבק תו האיכות - "דבש איכות תוצרת ישראל" המאשר את היותו דבש איכות טבעי.