שר האוצר יאיר לפיד
שר האוצר יאיר לפידיוני קמפינסקי

שר האוצר, יאיר לפיד, נפגש היום עם יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית אורי רשטיק ויו"ר שדולת הסטודנטים בכנסת ח"כ בועז טופורובסקי.

בפגישה הועלו הנושאים המעסיקים את ציבור הסטודנטים בישראל. בין היתר נדון נושא תשלומי הארנונה, הנחות בתחבורה הציבורית, בעיות הדיור ודרכים להגדלת מעורבותם של הסטודנטים בפעילות חברתית למען הקהילה.

לפיד אמר "אני שמח על הדיאלוג הפורה שאנו מנהלים עם ציבור הסטודנטים בישראל. על ציבור זה, שהוכיח את מעורבותו החברתית בשנים האחרונות ויכולתו להוביל ולהשפיע על מהלכים חברתיים, מוטלת הזכות והחובה להוביל מהלכים כאלו גם בעתיד. אנו מובילים כעת מהלכים מורכבים לסיוע לניצולי השואה ואני קורא לסטודנטים להתגייס וללוות ניצולי שואה שלהם אנו חייבים חוב של כבוד". 

יו"ר שדולת הסטודנטים בכנסת, ח"כ בועז טופורובסקי: "מניסיוני כנציג סטודנטים בעבר, לא זכיתי לשיתוף פעולה כל כך פורה ורציני כמו שיתוף הפעולה שעליו דובר בפגישה עם שר האוצר. זו יכולה להיות אבן דרך חשובה במערכת היחסים בין משרד האוצר לבין הסטודנטים אשר עד היום לוותה בעיקר במאבקים והיום היא נעשית בשיתוף פעולה הדדי".

אורי רשטיק, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, אמר "ציבור הסטודנטים בישראל הוכיח בעבר ובהווה שהוא מוכן להתגייס לכל משימה חברתית לאומית. מדובר בכ-300,000 צעירים וצעירות בישראל אשר מצפים מממשלת ישראל ומשר האוצר לפעול לקידום רווחת הסטודנטים, ממשלת ישראל חייבת להמשיך לתמוך וליצור תשתית ראויה ויציבה לציבור הסטודנטים אשר עם סיום לימודיהם יהפכו למעמד הביניים העובד והיצרני בישראל".