"מעצר מינהלי נוגד כל ערך דמוקרטי ויהודי"
"מעצר מינהלי נוגד כל ערך דמוקרטי ויהודי"דוברות
שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל (הבית היהודי), נפגש הערב (חמישי) עם בועז אלברט ביישוב שערי תקווה, המקום היחיד אליו מורשה אלברט להגיע במסגרת מעצר הבית שהטיל בית המשפט.

אריאל חיזק את אלברט ואמר "הזדעזעתי ביחד עם כולם מהמעצר הברוטאלי כפי שפורסם. אני מצפה מהשר לביטחון פנים לבחון כיצד נוהגים כך שוטרים במשטרת ישראל.

"כמו כן אני חוזר ודורש להפסיק את המעצרים המינהליים באופן מיידי. מדובר בכלי שנוגד כל ערך דמוקרטי ויהודי. אין מקום לדבר כזה בישראל, אשר מזכיר משטרים אפלים אחרים. אם יש ראיות על פשעים שנעשו תתכבד המשטרה ותגיש כתב אישום כמו בכל מדינה מתוקנת", הציע השר אריאל.

לפני שבוע בדיוק, ביום חמישי, הגיע כוח יס"מ לשכונת תקומה ביצהר, פרץ לבית משפחת אלברט ועצר באלימות קשה את בעז, אבי המשפחה, בשל אי ציות לצו מנהלי שהוצא נגדו לפני כחודש, האוסר עליו לשהות ביהודה ושומרון.

בעז רץ לחדר פנימי ונשכב על הרצפה. השוטרים שעטו אחריו וכדי להקימו חשמלו אותו שוב ושוב באקדחי טייזר, למרות שהיה פסיבי לחלוטין ולא התנגד כלל למעצר. השוטרים עיקמו את ידיו בכוח וגררו אותו מהבית החוצה. ברקע נשמע היטב קול בכיו של ילד, שביקש לצאת מהחדר אך נחסם בידי השוטרים. אחד מילדיו של בעז נדחף על ידי שוטר ונחבל.

גם אחיו הצעיר של אלברט ששהה בבית, נורה בתחילת האירוע באמצעות אקדח טייזר על ידי שוטרים שעמדו בפתח הבית, וקרסי החשמל ננעצו בבטנו. בעקבות דיווח מד"א על פצוע ירי, הוקפצו אמבולנסים רבים למקום, אך השוטרים מנעו מהם להגיע לזירה. בהמשך הערב פונה הפצוע באמבולנס לחדר מיון, שם הוצאו קרסי הטייזר מבטנו בהליך כירורגי בהרדמה מקומית.