בנט: בואו לבקר ב"עזרת ישראל"

השר לענייני תפוצות וי-ם, נפתלי בנט, הסביר אמש בדף הפייסבוק שלו את הרעיון מאחורי הקמת העזרה החדשה, מעברו השני של גשר המוגרבים.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ' באלול תשע"ג

בנט: בואו לבקר ב"עזרת ישראל"-ערוץ 7
בואו לבקר. הרחבה החדשה בכותל
צילום: מנדי הכטמן
יו"ר הבית היהודי, השר לענייני תפוצות, חברה וי-ם נפתלי בנט, פנה אמש (ראשון) בדף הפייסבוק שלו לציבור, בהזמנה לבקר בעזרה החדשה הסמוכה לכותל שהוקמה על ידי אנשי משרדו.
 
"היום פתחנו רחבה חדשה בכותל המערבי - 'עזרת ישראל' - הגיעו לבקר!", פתח בנט את הסטטוס וציין, כי "לפני שבועיים הנחיתי את אנשיי לבנות רחבה חדשה בכותל, דרומית עשרות מטרים מהרחבה הקיימת, בסמוך לשער המוגרבים. היום סיימנו אותה, אנשי משרד ירושלים והתפוצות. זה פתוח!".
 
"מה הרעיון?", שואל בנט ומייד משיב, "זו רחבה פתוחה לכל הזרמים, לכל העדות, 24 שעות ביממה בכל השנה, ללא תשלום. אפשר להגיע אליה כל המשפחה, ללא מגבלות", זאת לצד ההדגשה, כי "רחבת הכותל הקיימת (עזרת נשים ועזרת גברים) תמשיך להתנהל כמו היום".
 
בנט מציין, כי "בשנים האחרונות נוצרו הרבה מתחים סביב הכותל. בציבור רחב--ואני דווקא לא מתייחס ל'נשות הכותל' אלא לעם ישראל בכלל--הרגיש שקשה לו להגיע לכותל. שהוא לא מתחבר. בעולם ישנם זרמים רבים, ולמעשה מרבית העולם היהודי בגולה איננה אורתודוקסית. בתור שר לענייני תפוצות אני מאמין שהכותל שייך לכל היהודים בעולם. לא לזרם כזה או אחר. כזו היא עזרת ישראל החדשה".
 
"אני יודע שספגנו ביקורת מנשות הכותל ('לא מספיק טוב'...) וביקורת הפוכה מקיצוניים בצד השני ('הגזמתם'), אך בעיניי 'עזרת ישראל' היא דבר נפלא", הוסיף בנט, "היא מאפשרת אחדות ושלום בכותל המערבי. זו הפעם הראשונה מזה שנים שכל עם ישראל יוכל להגיע לכותל המערבי. לקראת ראש השנה--תגיעו לבקר בכותל המערבי!".