חצר בית הספר בלוד, הבוקר
חצר בית הספר בלוד, הבוקרועד ההורים
הילדים וההורים שהגיעו היום (שלישי) לבית הספר הממלכתי-דתי 'נעם המאירי' בלוד כדי לפתוח את שנת הלימודים, נדהמו לגלות דלתות מפורקות ומעקות בטיחות שבורים, לצד חלונות אטומים בכיתות א' וחומרי בניין מפוזרים ברחבי בית הספר.

עו"ד דניאל פרידנברג, חבר הגרעין התורני מוועד ההורים סיפר כי הילדים מצטופפים במבנה אחד של בית הספר. "בניין אחד לא מוכן בעליל, אין חלונות, השירותים סתומים והכיורים מלוכלכים. אם זה לא מספיק אז יש גם בלוקים וחומרי בניין שזרוקים בכל מקום".

לדבריו, הפועלים שמשפצים את בית הספר עזבו כשהם משאירים אחריהם מבנה מסוכן ולא ראוי ללמידה. "העירייה קיבלה את הכסף בזמן ממשרד החינוך, התחילה לשפץ מאוחר וגם אז אף אחד לא הגיע לבקר או לוודא שהכל מתנהל כשורה". עו"ד פרידנברג העיד שמשרד החינוך שילם עבור שיפוץ בית הספר, אך העירייה לא התנהלה כראוי.

הורים שהגיעו הבוקר לבית הספר הזדעזעו לראות מנורות שבורות וכיורים מלוכלכים. "העיקר רוצים שנשמור על היגיינה בגלל הפוליו. מה עם אבנים בחצר וחוסר בבתי שימוש?

"האשמה במחדל בראש ובראשונה זו עיריית לוד, שכל תכנון לוח הזמנים של השיפוץ התבצע באיחור. מעבר לכך, העירייה מוכנה לממן רק 10 מתוך 50 לוחות 'לבד' הנדרשים בכל הכיתות והמשמעות היא שהכיתות יישארו ריקות ולבנות", הוסיפו ההורים. 

לדברי ההורים, משרד החינוך חייב לקחת אחריות, "חבל שאיש מטעמו לא ליווה את השיפוצים". היא הדגישה כי אף מבקר בטיחות מטעם משרד החינוך לא בדק את בית הספר טרם שנת הלימודים.

מעיריית לוד נמסר: "לאחר מאמצים רבים, הצליחה עיריית לוד להשיג את התקציבים הדרושים לבינוי, שיפוץ והתאמת המבנה בביה"ס נועם המאירי, לרווחת התלמידות והצוות החינוכי. העירייה נערכה כראוי, קבעה לו"ז וחייבה את הקבלן בהתאם, אולם זה נתקל בקשיים בלתי צפויים כאלו ואחרים שגרמו לעיכוב השלמת העבודות.

"הבוקר ביקר בביה"ס יו"ר הועדה הממונה מר מאיר ניצן יחד עם הצוות הבכיר בעירייה בהם מנהלת אגף החינוך וגזבר העירייה כדי לעמוד מקרוב ולבחון את הפערים. בשיחה עם מנהל ביה"ס ונציגי הורים שנכחו במקום הובהר כי העבודות יושלמו בתוך ימים ספורים.באשר ללוחות הלבד התבשר מנהל ביה"ס ע"י מנהלת אגף החינוך כי העירייה תדאג למימון כל 36 הלוחות שנדרשו", כך נמסר.

ממשרד החינוך נמסר כי נושא מבנה מוסדות חינוך הינו באחריות הרשות המקומית. "מבדיקת הנושא עולה, כי הרשות המקומית הבטיחה כי בימים הקרובים יתוקנו כל הליקויים. כמו כן, מפקח בית הספר נמצא בקשר עם הרשות בנושא.

"יצוין, כי בהמשך לפניית הרשות בנושא, מינהל הפיתוח במשרד החינוך תקצב את הרשות לתיקון ליקויים בבית הספר, בסכום כולל של 650,000 ש"ח", אומרים במשרד החינוך.