הרב אליהו ביקש - האסיר הפסיק את שביתת הרעב

בעקבות בקשת הרב שמואל אליהו, הפסיק אסיר העולם גור המל את שביתת הרעב בה החל במחאה על שחרור מחבלים לעומת השארת האסירים היהודים.

ישי קרוב , כ"ב באלול תשע"ג

תומך. הרב אליהו
תומך. הרב אליהו
אורות ישראל

אסיר העולם, גור המל, הפסיק היום (רביעי) את שביתת הרעב אשר החל בה לפני כשבועיים.

החלטתו להספיק את שביתת הרעב הגיעה לאחר שרבה של צפת, הרב שמואל אליהו פנה אליו בבקשה להפסיק את שביתת הרעב על מנת לשמור על בריאותו, "אני מסכים עם מטרתכם ואצטרף למאמצים להביא למודעות הציבור את העוול שנעשה לאסירים היהודים".

המל התחיל בשביתת הרעב לפני כשבועיים בתגובה לשחרור המחבלים הערבים וחוסר נכונותה של ממשלת ישראל לשחרור האסירים היהודים. מיד עם הכרזתו על השביתה, הועבר המל ע"י השב"ס לבידוד, נשללו זכויותיו, ונמנעו ממנו קיומן של פגישות ושיחות טלפון.

הבוקר, שיגר הרב אליהו מסר דרך אנשי עמותת "חוננו", לפיו יפעיל מאמצים על מנת להביא למודעות הציבור את העוול אשר נעשה לאסירים היהודים הלאומיים.

יו"ר עמותת חוננו, שמואל מידד, אמר "אנו בהחלט מבינים את שביתת הרעב של גור, אשר נבעה מחוסר השוויון בהחלטת הממשלה. לאחר שקיבלנו פניות מרופאיו של גור, דרך עו"ד של העמותה, אשר התריעו על נזקים גופניים צפויים, ובתמיכת הרב שמואל אליהו, אשר הודיעו כי יתמוך במאבק הצודק למען שחרור האסירים היהודים, הודיע גור על הפסקת שביתת הרעב".