חיסון נגד פוליו בדרום.
חיסון נגד פוליו בדרום.פלאש 90

עמותת "איזון חוזר" נענתה להצעתם של שופטי בית המשפט העליון, סלים ג'ובראן, יורם דנציגר ונועם שולברג ומשכה את העתירה נגד מבצע החיסון נגד פוליו.

במהלך הדיון ביקשה עורכת הדין של העמותה שהמדינה תבהיר באופן ברור כי מטרת החיסון איננה טובת הילדים המתחסנים אלא מניעת הדבקת ילדים אחרים.

נציגת המדינה טענה מנגד, כי המידע הנמסר להורים באמצעות אמצעי התקשורת ובאמצעות עלוני מידע והסברה, גם בתחנות טיפת חלב, הוא מידע מדויק ומקצועי.

השופט ג'ובראן שלל גם הוא בדיון את דרישתה של העמותה ואמר לעורכת הדין, "זו דרישה לא מקובלת, הרי בסוף זה לטובת הילדים עצמם. קשה לקבל על הדעת את המחשבה הזו שהיא לא נכונה. המטרה של משרד הבריאות לפתור את הנושא הזה אחת ולתמיד כדי לפתור את הבעיה ושכולנו נחיה בבריאות טובה".

בתגובה לדבריו טענה עורכת הדין, כי "החיסון לא משרת את טובת הילדים שמקבלים אותו".השופט ג'ובראן הוסיף והקשה, "יש לך חוות דעת שאומרת במפורש את מה שאת אומרת?", ולאחר שעורכת הדין השביה בשלילה תהה, "איך את רוצה שנתערב במשהו רפואי כשאין לך משהו שמבסס את טענתך".

לאחר דין ודברים ולאחר שהמדינה הסכימה למחול על חיוב העמותה בהוצאות משפט נענתה עורכת הדין של העמותה להצעת השופטים ומשכה את העתירה.