רחלי איבנבוים, החרדית משכונת מאה שערים שהצטרפה לרשימת 'הבית היהודי' בירושלים, נאלצה להסיר את מועמדותה בעקבות איומים שקיבלה. 


"לקחו את כל רצף האיומים שאפשר לאיים על אדם חרדי והפנו אותם כלפי, איימו להעיף מיידית את הילדים שלי ממוסדות החינוך, ולנדות אותי ואת משפחתי מבית הכנסת שלנו ומהקהילה", סיפרה איבנבוים ל'ידיעות אחרונות', "אמרו לי בעצם שהכל על המאזניים והבהירו לי שכל החיים שלי בסימן שאלה אם אני אעיז למלא את חובתי הבסיסית לבחור ולהיבחר".איבנבוים, חסידת גור, החליטה כאמור להסיר את מועמדותה כדי לשמור על חיי משפחתה.ח"כ איילת שקד (הבית היהודי) סיפרה על כך בעמוד הפייסבוק שלה והוסיפה כי "עד עתה טענו פוליטיקאים חרדים שאין נשים חרדיות בפוליטיקה כי הן לא רוצות. אז הינה אחת שרצתה ולא נתנו לה".


איבנבוים משמשת כמנכ"לית ארגון "מאיר פנים-כוח לתת", העוסק בעיקר בביטחון תזונתי ובמיגור הרעב. אחד הפרויקטים שיזמה הוא "כרטיס אשראי" לנזקקים, באמצעותו ניתן לרכוש מוצרי מזון בלבד, והוא חסום לרכישת משקאות אלכוהוליים וסיגריות במרכולים השונים. הכרטיס מחולק באמצעות עובדות סוציאליות של לשכות הרווחה, לפי רשימות שמיות שמועבר אליהן מהארגון. בנוסף, איבנבוים פעילה במיזמים שונים למען קידום נשים חרדיות בתחום התעסוקה.


מהבית היהודי נמסר: "הבית היהודי חרטה על דגלה את האחדות בירושלים, לא ניתן לירושלים להפוך לעיר של מחלוקות. אנחנו פועלים להביא לירושלים רשימה עם נשים, חרדים וחילונים, ולשמחתנו מקבלים פניות רבות בנושא דווקא לאור מה שנעשה לרחלי. לא ניתן לקיצוניות ולמחלוקות להרים ראש בירושלים"
 
במטה 'בית משותף', המטה החילוני בבית היהודי, התייחסו לפרישתה של אבנבוים, "אנו מגנים בתוקף את ההתנהגות המזוויעה של בני קהילתה של רחלי איבנבוים, שמעידה על הדרת נשים מובהקת מחד, וכן הינה אלימות לכל דבר ועניין מאידך. מסתבר שהסגירות והחשכות של חלקים מן החברה החרדית לא עוצרים באדום וכעת הקורבן היא אחת משלהם, רק משום שהעזה להתמודד לתפקיד ציבורי. אין זה נתפס שכך מתרחש במדינה מתוקנת כישראל בשנת 2013".
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו