בנק המטרות יורחב. אילוסטרציה
בנק המטרות יורחב. אילוסטרציה צילום: פלאש 90

בעוד נשיא ארה"ב אובמה ובכירי ממשלו ממשיכים במאמץ לגייס תמיכה במתקפה צבאית בסוריה בבתי הקונגרס ובציבור הרחב ממשיך משרד ההגנה בהיערכות לתקיפה.

העיתון "לוס אנג'לס טיימס" מדווח, כי במשרד ההגנה נערכים למתקפה שתארך זמן רב יותר ממה שתוכנן תחילה.

על פי הדיווח, התקיפה הראשונית אכן תארך שלושה ימים כפי שתכנן הנשיא האמריקני, ברק אובמה, אך לאחריהם יבואו תקיפות נוספות שמטרתן לחסל באופן סופי את המטרות שלא נפגעו.

גורמים רשמיים סיפרו לעיתון, כי הבית הלבן ביקש בימים האחרונים להרחיב את הבנק המטרות מעבר ל-50 היעדים שהוצגו תחילה על ידי הצבא.

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, יוצא למאבק נחוש על דעת הקהל האמריקנית, בניסיון לשנות ולו במידת מה את הנתונים המעידים על כך שהציבור האמריקני איננו מעוניין במהלך צבאי בסוריה.

שישה ראיונות טלוויזיה ונאום אחד לאומה ישמשו את אובמה במאבק, במהלכו הוא מתכוון להסביר לציבור האמריקני את מטרות התקיפה ולהבהיר שלא מדובר בשידור חוזר של המעורבות האמריקנית האינטנסיבית בעיראק או באפגניסטן.

מטרת המהלך התקשורתי והציבורי בו נוקט אובמה היא השפעה על חברי הקונגרס האמורים להצביע על הצעת ההחלטה המבקשת לאשר תקיפה בסוריה. אובמה חושש שההתנגדות הרחבה בציבור למהלך צבאי (למעלה מ-60 אחוזי התנגדות בסקר מהשבוע שעבר לעומת קצת למעלה מעשרה אחוזי תמיכה) תקשה על חברי הקונגרס, על שני בתיו, לתמוך בתקיפה, גם אם מוגבלת.