תקיפה
תקיפה AFP

ראש הממשלה, בנימין נתניהו,מכנס בשעה זאת את הקבינט המדיני ביטחוני, לדיון מיוחד באפשרות שארצות הברית תתקוף בסוריה.

אחר הצהריים דווח מפי גורם ביטחוני כי ארה"ב תעניק לישראל התראה כמה שעות לפני שתחל תקיפה אמריקנית בסוריה.

בתוך כך, מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי אמר כי האמריקנים ישקלו לפנות פעם נוספת למועצת הביטחון ברגע שפקחי האו"ם ישלימו את הדו"ח שלהם מאזור התקיפה הכימית בפרבר של דמשק. במהלך מסיבת עיתונאים משותפת שקיים עם עמיתו הקטארי חאלד אל-עטיה, הבהיר קרי שהנשיא ברק אובמה עדיין לא קיבל החלטה בנושא הפנייה למועצת הביטחון.

לפי שעה, באירופה לא משוכנעים כי אסאד ידע על השימוש בנשק הכימי. גורמי מודיעין גרמנים שצוטטו על ידי העיתון הגרמני "בילד" אמרו כי ייתכן ובכירים בצבאו של אסד הוציאו לפועל את המתקפה הכימית בטרם קיבלו את אישורו האישי של הנשיא. על פי הדיווח המידע הגיע בעקבות תשדורות רדיו שנקלטו על ידי סוכנים גרמנים שהאזינו לרשתות הסוריות. לדבריהם לאורך ארבעה וחצי החודשים האחרונים העבירו המפקדים בקשות לאסד, אך הוא סירב לאשר את השימוש.

הבוקר דיווח ה"לוס אנג'לס טיימס" כי הפנטגון מכין תכנית להפצצות כבדות שיימשכו שלושה ימים גם באמצעות מטוסי קרב. לפי הדיווח, הבית הלבן ביקש בימים האחרונים רשימת יעדים מורחבת להפצצה בסוריה, אשר כוללת הרבה יותר מ-50 מטרות. בנוסף,  נבחנת האפשרות להשתמש במפצצי חיל האוויר בנוסף לחמש ספינות המלחמה המוצבות בים התיכון.