היד על הגה השלטון. בנט
היד על הגה השלטון. בנטצילום: ישי זמיר
רשימת 'הבית היהודי' בחיפה קיימה אמש (שני) כנס פעילים בהשתתפות מאות בני אדם לקראת הבחירות שיתקיימו בחודש הבא.


יו"ר המפלגה לשעבר ורב שכונה בחיפה, הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, השתתף גם הוא בכנס לצד שר הכלכלה נפתלי בנט, חברי הכנסת וראשי הסיעה בחיפה.


סגן ראש העיר וראש הרשימה, שי בלומנטל, הציג את העשייה מחמש השנים האחרונות. הוא הדגיש את חיזוק הזהות היהודית בבתי הספר הכלליים, הוספת אירועי תרבות תורנית, יסוד פורום ארגוני הציונות הדתית ופרויקט שיקום שכונות יחד עם שר הבינוי והשיכון אורי אריאל.


את הסיעה החיפאית מובילים לצד בלומנטל שתי דמויות חדשות בזירה המוניציפאלית. במקום השני נמצא עו"ד פז גליקמן ואחריו - גלית עמיהוד, תושבת שכונת הדר ופעילה חברתית. בשיחה עם ערוץ 7 הדגישו תושבים כי פעילות 'הבית היהודי' בחיפה כוללת צעירים רבים. "השתתפו בכנס כמאה צעירים וזה לא מובן מאליו, החיבור בין קרית שמואל לשכונות הכרמל התחזק וזה ראוי לברכה", אמרו.


שר הכלכלה בנט הודה בפתח נאומו להוריו, תושבי חיפה, שישבו בקהל וכן לרב הרשקוביץ שהגיע לאירוע. "בגלל גודלה של המפלגה ישנן שתי פריווילגיות שהיו ואינן עוד", אמר בנט ופירט כי "בעבר היינו מפלגה קטנה וסקטוריאלית- מגזרית וכעת הפכנו למפלגה גדולה ולכן האחריות שלנו היא אחריות לאומית ולא מגזרית". 


"בעבר יכולנו להתבדל וכעת כמפלגה גדולה אנחנו צריכים להיות שותפים לדברים שלא תמיד מוצאים חן בעיננו ולקבל מורכבות. אנחנו אוחזים בהגה השלטון יחד עם הליכוד ו'יש עתיד' ואנו מודעים לכך שיש מהמורות בדרך ויהיו נוספות וזה חלק מתהליך השינוי והגדילה", אמר.


יו"ר 'הבית היהודי' הדגיש כי חרף הקשיים והמהמורות, "אנחנו ממוקדים ולא הולכים בעיניים עצומות. נשמור על ארץ ישראל בכל מחיר", הבהיר בנט לקול מחיאות הכפיים. "אנחנו דואגים לשכבות החלשות, לא לריקי כהן מחדרה שמרוויחה עשרים אלף ש"ח אלא לעובדי הקבלן ולכמחצית מהעם שמרוויחים פחות מששת אלפים ש"ח בחודש.


"אנחנו דואגים לשותפות בין דתיים לחילוניים. איילת שקד עומדת בראש הוועדה לשיוויון בנטל- שזו לא הגדרה טובה כי אין שיוויון", הדגיש בנט והסביר כי "לכל אחד יש תפקיד אחר ואין נטל אלא יש זכות".


בהתייחסו לבחירות בחיפה, הציג השר בנט את מובילי הרשימה; בלומנטל, גליקמן ועמיהוד. "שלושתם משקפים את המהות הזו של עשיה ואחריות לכלל הציבור מתוך האידיאלים שלנו. ככל שיהיה יותר כוח בחיפה נוכל לעזור יותר לעיר ולכן כל אחד חייב לגייס עשרה אנשים שיצביעו עבורנו", קרא בנט.


צילום: גלית מנצבך וישי זמיר