יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב, ג'ון בונר, וברק או
יו"ר בית הנבחרים של ארה"ב, ג'ון בונר, וברק אורויטרס

 

ד"ר מאיר רוזן, לשעבר שגריר ישראל בארה"ב, טוען כי הנסיגה האמריקאית מההתחייבות לפעולה צבאית בסוריה מוכיחה את מידת ההשפעה המועטה של ארה"ב במזרח התיכון, "המסר שמגיע לעולם כולו הוא, שלארה"ב אין יותר כוח ההשפעה שהיה לה קודם. זה סימן רע מאוד למה שעשוי לקרות כאן באזור, בעתיד הקרוב. למעשה סוריה ואיראן רואים היום שיש הבדל בין מה שארה"ב אומרת, לבין מה שהיא עושה".

לדבריו רוסיה, איראן וסוריה ניצחו למעשה את ארה"ב, "היה כאן וטו רוסי שהזכיר את האווירה של המלחמה הקרה. זה ניצחון גדול לסוריה איראן ורוסיה. אחרי שארה"ב כבר ריכזה את כל האניות והמטוסים ולא פסקה מלהצהיר שתהיה פעולת ענישה נגד אסד, כעת למעשה מתקבל הרושם שאסד יכול להמשיך לרצוח את אזרחיו באמצעים קונבנציונאליים והמערב לא יתנגד לכך".

רוזן קובע שארה"ב איבדה את כל ההתרעה שלה במזרח התיכון, "אין פה שום ניצחון צבאי של ארה"ב, הפתרון הדיפלומטי שמדבר על פיקוח על נשק כימי, לא מדבר כלל על הוצאת החומרים האלה מסוריה, אלא רק על פיקוח, זה בהחלט ניצחון של החזית האיראנית סורית. וגם בנושא האיראני, ארה"ב כבר הצהירה בעבר שאם העשרת האורניום תימשך היא תתקוף גם זה לא קרה".