הרב עובדיה יוסף
הרב עובדיה יוסף צילום: פלאש 90

רבה של רמת גן, הרב יעקב אריאל אומר לערוץ 7 כי עוד לא קם בישראל גדול כמו הרב עובדיה יוסף זצ"ל,  "זכיתי להכיר אותו אישית בתקופות הקדומות יותר כשהוא היה יותר נגיש. אבל דרך ספריו אין יום שעובר עלי ללא ספריו".

הרב אריאל מספר שהוא מעיין במיוחד בספרים על טהרת הבית וטהרת המשפחה, "שלושה כרכים עבי כרס עם שפע של חומר. רב לא יכול ללא הספרים שלו, כולל ספרי יביע אומר, יחווה דעת, אי אפשר בלעדיהם".

לדבריו לא ניתן להשוות את הרב זצ"ל לשום גדול אחר, "הידע הבקיאות העצומה, לא היה גדול כזה במאות השנים האחרונות, הוא אחד בדורות, לא בדור. בשלוש מאות השנים האחרונות לא היה רב בעל ידע כזה מקיף, המילה מחשב על חיוורת לעומתו. הוא זכר דברים שאף מחשב לא ידע עליהם". 

הרב אריאל מציין כי בנוסף לגדלותו העצומה, העלה הרב עובדיה את קרנה של יהדות ספרד, "הרב שאול ישראלי אמר לי שהוא העלה את קרן היהדות הספרדית לפני 40 -50 שנה כשהיא היתה שפופה, זילזלו בה. יהדות ספרד העמידה כאן אדם שגדול מהרבה אשכנזים אחרים". 

לדבריו מאות אלפי הכיפות הסרוגות שהשתתפו בהלוויה הוכיחו, כי הציבור שלנו מחובר לתורתו, "אני בכוונה לא נכנס לצד הפוליטי והאידיאולוגי, זה תחום אחר, בתחום האידאולוגי הרב קוק היה ענק בהלכה ובמחשבה והיה גדול ממנו בתחום האידאולוגי, הפסיקה של הרב עובדיה לעניין ארץ ישראל לא היתה לשיטתנו, ובעניין הזה אני לא אכנס עכשיו".