עובד לבד. השר לפיד
עובד לבד. השר לפיד פלאש 90

שר האוצר, יאיר לפיד, אומר כי אינו זקוק להכרה פלשתינית בישראל כמדינה יהודית. זאת בניגוד מוחלט לעמדת ראש הממשלה נתניהו הרואה בדרישת ההכרה בישראל כמדינה יהודית עיקרון יסוד במו"מ, ואף חזר באחרונה על דרישתו זו מהפלשתינים.

לפיד טען בראיון לטלוויזיה האמריקאית כי אביו לא הגיע מהגטו בבודפסט לחיפה כדי להזדקק להכרה מצידו של אבו מאזן לכך שישראל היא מדינה יהודית. לטעמו דרישה זו מהפלשתינים מיותרת.

נזכיר כי בנאום בר אילן השני שאותו נשא לפני ימים אחדים שב ראש הממשלה נתניהו והדגיש את חשיבותה של הדרישה להכרה בישראל כמדינה יהודית. לדבריו ללא הכרה שכזו נמצא את עצמנו כשלצידנו מדינה פלשתינית בעוד אנו חיים במדינה מעורבת שבה למיעוט הערבי שאיפות לשנות את דמותה של ישראל ולקעקע את היותה מדינה יהודית.

נתניהו הציג את סירובם של הפלשתינים כעדות לכוונותיהם האמיתיות שלא להגיע לשלום אמת עם ישראל.

"תכירו במדינה יהודית", קרא נתניהו בנאומו, "למה אינכם מוכנים להכיר במדינה יהודית? אנחנו מוכנים להכיר במדינת הלאום שלכם, היא תופסת שטחי מולדת שלנו וזה דבר קשה מאוד. אבל גם אתם תצטרכו לעשות שורה של ויתורים והויתור הראשון הוא לוותר על זכות השיבה".

כזכור, נתניהו הבהיר כי הסכם שלום ייחתם רק לאחר ההכרה הפלסטינית והדגיש כי מדובר בתנאי הכרחי. "לא נסתפק בהכרה בעם הישראלי או במדינה דו לאומית שאחר כך תציפו אותה בפליטים. תכירו במדינה היהודית".
 
נראה כי בימים אלה בהם נערך כל צד במו"מ הישראלי פלשתיני גם לאפשרות פיצוצו של המו"מ עשויים דבריו של לפיד לשמש קלף בידי הפלשתינים שיאשימו את ישראל בעקשנות סרק על סעיפים מיותרים כפי שהגדיר אותם לפיד. בכך יוכלו הפלשתינים להציג בעולם את ישראל כסרבנית שלום.
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו