החקלאים הערבים חורשים בקרקע ליד צ.תפוח
החקלאים הערבים חורשים בקרקע ליד צ.תפוח יוני קמפינסקי

חברת הכנסת, איילת שקד, סיירה היום ביישובי המועצה האזורית הר חברון.

הסיור בא בעקבות דרישת צה"ל ממרדכי ומיכל דויטש, בעלי חממות ביישוב מצפה יאיר, להרוס את חממותיהם בשבועות הקרובים.

הסיור החל במועצה ביישוב מיתרים, שם פגשה שקד את צביקי בר חי, ראש מועצת הר חברון, אשר סקר בפני שקד את תולדות יישובי דרום הר חברון השונים, וסיפר לה על המהלך אשר החל בפרקליטות לפני כחמש שנים, "הפרקליטות וכל מיני אגודות פועלים בשנים האחרונות במהלכים משפטיים על הקרקעות בדרום הר חברון. ניסיון להפקיע מידיהם של יהודים אדמות אותם הם מעבדים מספר שנים. אנו נמצאים היום בעיצומו של מאבק ענק", אמר. "לא מאפשרים לנו ללכת לבית המשפט מכיוון שמבקשים ממנו להביא את מסמכי הקרקע, אותם אין לנו, אך מצד שני גם לערבים אין, ועדיין זה לא מונע מהלכים שכאלו", הוסיף.

הרקע לסיפורם החל כאשר משפחת דויטש בנתה את החממות ללא היתר בניה ועמותת 'רבנים לזכויות אדם' וארגוני שמאל קיצונים נוספים, עתרו לבג"צ בשם תושב האזור שטען כי אדמות אלו שייכות לו.

דויטש אמר כי "נניח שאני רוצה לקנות את האדמות מאותו ערבי  שטוען שזו אדמתו - אני לא יכול לעשות זאת, כי אותו ערבי הוא לא בעל הקרקע. אבל כדי לסלק אותי מפה הוא כן חשוב כבעל הקרקע? אני לפעמים מרגיש שמאשימים אותי שאני לא מותח את הצוואר שלי חזק מספיק כדי לתת להם לשחוט אותי"

מיכל דויטש אמרה "למה יש פה צווי הריסה על הכפרים הערביים באזור אבל הם לא באים לידי מימוש והצו הריסה שלנו כן? רק כי אנחנו יהודים".

"זה חייב לעמוד לעניין משפטי אך בית המשפט בכלל לא נדרש להוכחות. ערבי בא אומר משהו, עוד צריך לשלם לו פיצויים וכל זה בלי משפט", אמר מרדכי דויטש.

ח"כ שקד סיימה ואמרה: "העובדה שחקלאים יהודיים בימינו נזרקים מאדמתם ללא הוכחות וללא משפט מתאימה למשפט דיקטטורי ולא לדמוקרטיה נאורה".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7