יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה
יו"ר מועצת יש"ע אבי רואהיוני קמפינסקי

יו"ר מועצת ישע וראש המועצה האזורית מטה בנימין, אבי רואה, הגיב הבוקר (שישי) לרצח יאיא (שריה) עופר הלילה, על ידי מחבלים, ביישוב ברוש שבבקעת הירדן.

"לצערנו שוב מוכח שמשא ומתן רק מרחיק את השקט והיציבות ומגביר את הטרור. אסור שממשלת ישראל תמשיך לעצום עיניים מול גל הפיגועים האחרונים ומול ההונאה של הרשות הפלסטינית שממשיכה בהסתה", אמר רואה וקרא לממשלת ישראל לעצור לאלתר את שחרור המחבלים ולחזק את ההתיישבות בבקעת הירדן.

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל (הבית היהודי) אמר בתגובה לרצח כי "מדובר בפיגוע רצחני ושפל נוסף שמוכיח שוב ששיחות 'שלום' שוות רק 'קורבנות שלום'.

"אני דורש מראש הממשלה בנימין נתניהו לעצור לאלתר את המו״מ המדיני שלא מביא כלום למעט שפיכת דם יהודי. לעצור את שחרור המחבלים ולהחזיר לשולחן הממשלה לדיון דחוף את ההחלטה על שחרורם, ולהורות לכוחות הביטחון לפעול ללא פשרות כנגד נחש הטרור שהרים ראש", הוסיף השר אריאל.

סגן שר החוץ זאב אלקין (הליכוד ביתנו) אמר הבוקר כי "הטרור הפלסטיני מרים את ראשו בעידוד ההסתה שעומדת מאחוריה הרשות הפלסטינית ומנהיגיה.

אלקין קרא לראש הממשלה לחזק את ההתיישבות היהודית באזור יהודה שומרון ולעצור את שחרור המחבלים במסגרת המשא ומתן. "שוב ושוב הפלסטינים מפרשים את מחוות השלום שלנו כחולשה ועונים ברצח. רק מדיניות 'קיר הברזל' תוכל לבלום את גל הטרור העולה".

סגן שר החינוך אבי וורצמן (הבית היהודי) קרא ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, לקיים דיון דחוף בפתח מושב הכנסת כדי לדון בהסלמה. "לא ייתכן שבכל פעם שהמנהיגים מדברים על שלום על אזרחי ישראל להתכונן למלחמה", אמר וורצמן.

חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) הגיב גם הוא הבוקר לרצח ואמר כי "יש פה אווירה של התרת דם יהודי, גם מצד הרשות הפלסטינאית, וודאי מצד גורמי טרור. אבל גם קיים עשן באווירה אותה יוצרים גורמים משפטיים בישראל וכן אנרכיסטים המחזקים את גורמי הטרור ופורעי החוק הפלסטינאים.

"יש לעצור במיידית כל מחשבה על שחרור מחבלים, ועל מערכת הביטחון ופיקוד המרכז לא להתעלם מנתוני העלייה החדה בפיגועי הטרור, להתמודד איתם באופן מיידי ולהשיב את הביטחון ותחושת הביטחון ליהודה ושומרון, לבקעה וירושלים", דברי יוגב.

חברת הכנסת שולי מועלם- רפאלי (הבית היהודי) אמרה כי "הרצח הלילה ושורת הפיגועים הרצחניים בשבועות האחרונים מחייב את ממשלת ישראל והעומד בראשה לשינוי כיוון. בזמן שהזרקור על הגרעין האיראני מיגור הטרור ושמירה על בטחון אזרחי ישראל נדחק לשוליים ובנתיים דם יהודי נשפך".