הרצל יחזקאל
הרצל יחזקאלעדו בן פורת

מספר 2 ברשימת 'הבית היהודי' בירושלים, עו''ד הרצל יחזקאל, מאשים את הרשימה המתחרה - 'ירושלים מאוחדת', בפילוג הציונות הדתית בבירה.

"הם לא מפלגת ציונות דתית אלא כמה אנשים מתוסכלים שפרשו והתחברו לימין הקיצוני", האשים יחזקאל.

לדבריו, הקמת רשימה שתתחרה בבית היהודי מקורה בחוסר קבלת השינוי המנהיגותי של הציונות הדתית. "במקום להתחבר ולקבל את הדין הם פרשו כדי לנקום בנפתלי בנט. צעד ילדותי ממדרגה ראשונה", האשים בחריפות.

הוא טוען כי שמואל שקדי יתפטר ממועצת העיר במידה ו'ירושלים מאוחדת' לא תקבל מספיק מנדטים. "שיספר לציבור את האמת. אם יקבלו רק מנדט אחד שקדי יתפטר כדי לאפשר לקינג להיכנס, ואם הם יקבלו שני מנדטים הוא גם יתפטר כדי שחגית משה תיכנס ותהיה סגנית ראש העיר".

עו''ד יחזקאל טוען כי רק 'הבית היהודי' ממשיכה את דרכו של נציג המפד''ל המיתולוגי שמואל מאיר ז''ל. "הציבור לא ייתן למפד"ל  הישנה להפיל את התנועה הציונית דתית לקרשים ולהחזיר את העסקנות והתככנות", הדגיש.

מרשימת 'ירושלים מאוחדת' נמסר בתגובה כי "אנו שמחים לגלות שהרצל יחזקאל מועמד למועצת העיר בכלל, כי עד כה הסתירו אותו מאחורי הסינר של בנט ושקד. כזכור, השר אורי אריאל המופיע בכל המודעות גם הוא מוגדר ימין קיצוני והיה חבר בסיעה של מיכאל בן ארי ואריה אלדד", אמרו ברשימת והדגישו כי "קינג גאה בפעילותו למען ייהוד ירושלים".