יעלון: אין סימן לאינתיפאדה שלישית

השר יעלון סייר באזור חברון והכריז כי אין שום סימן לאינתיפאדה שלישית. הוא הסביר כי ישראל מצוייה בגל של פיגועים ואירועים ביו"ש.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ח בחשון תשע"ד

ייעלון בסיור
ייעלון בסיור
צילום: אריאל חרמוני
 
שר הביטחון משה יעלון אומר כי חיסולו של המחבל שאחראי לפיגוע שהיה בתל אביב במבצע עמוד ענן הוא חשוב וטוב. לדברי השר יעלון אין שום סימן לאינתיפאדה שלישית אך צה"ל נערך לכל הסלמה. 

בסיור שקיים באזור חברון, הבהיר השר כי הפיגועים בפסגות ובבקעה החלו על רקע פלילי, "אנחנו לאחר סדרה בחודש האחרון של כשישה פיגועים, שחלקם ברור לחלוטין שהם על רקע לאומני. חלקם גם אם התחילו על רקע פלילי, של כוונה לשוד, מבחינתי אנחנו מתייחסים אליהם כלאומניים, בגלל הקלות הבלתי-נסבלת של לדקור ילדה או לרצוח יהודי כאשר נתפסים על חם במהלך שוד".

"אנחנו רואים את זה בחומרה, וייתכן שאווירת ההסתה של הרשות הפלסטינית, האירועים הדתיים האחרונים וכל סיבה אחרת - הביאה לגל הזה", אמר יעלון, "יכול להיות שהגל הזה, כשלעצמו, הוא גל מדבק. אנחנו כמובן פועלים בנחישות נגד הטרור הזה. את רוב הפיגועים כבר פענחנו, סיכלנו ואלה שעדיין לא פענחנו, אנחנו כמובן נפענח ונניח את היד על כל מבצע טרור".

השר יעלון ציין כי ישראל מצוייה בגל של פיגועים ואירועים ביהודה ושומרון שמקורם בהסתה של הרשות הפלסטינית, אך מאחורי מבצעי הפיגועים לא עומד שום ארגון טרור. 
 
על ההסתה ברשות הפלסטינית אמר, "ההסתה של הרשות הפלסטינית קיימת, לצערי, היא לא חדשה. סביב אירועים דתיים היא מתעצמת, ואני בהחלט רואה אחריות של הרשות הפלסטינית. זה הסתה שמתחילה בחינוך של הילדים, בהסתה בתקשורת, ברטוריקה של מנהיגים שהיא מסיתה, אי גינוי של פיגועים ויצירת אהדה ציבורית לפיגועים".