'לא מעלה על הדעת שאלי ישי לא עזר'

דובר ש"ס לשעבר ממליץ לאלי ישי להמשיך ולהבליג ולאריה דרעי להתמקד בתוצאות המוניציפאליות. 'ישי סירב לעזור? לא סביר'.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ג בחשון תשע"ד

'לא מעלה על הדעת שאלי ישי לא עזר'-ערוץ 7
אלי ישי
פלאש 90

דוברו לשעבר של חבר הכנסת אלי ישי ומי שהיה דוברה של תנועת ש"ס כולה עד לא מכבר, רועי לחמנוביץ', מתייחס ביומן ערוץ 7 לדבריו החריפים של יו"ר התנועה, חבר הכנסת אריה דרעי, נגד ישי והקביעה לפיה על אף שהתבקש לסייע למערכת הבחירות המוניציפאליות סירב ישי לעשות כן.

בראשית דבריו מעיר לחמנוביץ' כי המחלוקת הפורצת בין שני האישים כעת בקול תרועה רמה מלמדת על גדלותו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל שבעודו בחיים הקפידו כולם להותיר את המחלוקות מאחור ולעבוד יחד כתף אל כתף. "לא שמענו אף פעם תקיפות ישירות כאלה מצד אחד על  השני או להיפך".

באשר לעצם טענותיו של דרעי כלפי ישי אומר לחמנוביץ' כי אינו מעלה על דעת אפשרות שכזו. לדבריו אמנם יהיה מגוחך לקבוע שאלי ישי זה ש"ס וש"ס זה אלי ישי, אך עם זאת טענה לפיה ישי היה סלקטיבי בתרומתו להצלחת התנועה בבחירות אין לה בסיס.

לחמנוביץ' נשאל אם יתכן שבגלל התנגדות למהלך שבין דרעי לאביגדור ליברמן סירב ישי לפעול בהכרח בזירה זו והעדיף לפעול בזירה אחרת. לחמנוביץ' מזכיר כי הכישלון אינו רק בירושלים אלא גם באלעד שבה התקיים קמפיין עדתי, בה ראש העיר מיום הקמת המקום הוא איש ש"ס ומרבית התושבים מזרחיים, והנה, על אף כל זאת, עברו המושכות בעיר לידיים אשכנזיות לראשונה. "המציאות מוכיחה שבלשון עדינה לא הייתה הצלחה כבירה לא בירושלים ולא באלעד, אבל  קשה לי להעלות על הדעת שאלי ישי שהרבה יותר מנתן את חייו לש"ס, שבקושי אוכל ארוחת צהרים בעמידה כי הוא צריך לרוץ מעיר לעיר כדי לוודא שהנציגים המקומיים פועלים והכל בסדר, אני לא מעלה על הדעת שדבר כזה קרה".

כיום משמש לחמנוביץ' כיועץ אסטרטגי וככזה הוא מייעץ בשידור לאריה דרעי מזה ולאלי ישי מזה את עצותיו במציאות הנוכחית. "לו אני יועצו של אריה דרעי הייתי אומר לו לעזוב את אלי ישי ולצאת ולוודא שכל הנבחרים בבחירות המוניציפאליות חברים בקואליציה. לש"ס אין את משרד הפנים כך שראש הרשות ירצה להכניס את הנציגים המוניציפאליים ולתת להם תפקיד. מי שהיה סגן ראש עיר בשכר והפך להיות חבר מועצה שלא בשכר לא יוכל לבצע מדיניות ויהפוך לאיש שטח ממורמר וזה פחות חייל בבחירות הבאות. לכן, עזוב את אלי ישי ולך קדימה לוודא שכל המאסה של הנציגים המוניציפאליים הם חברי קואליציה. אם הם חברי אופוזיציה אין משמעות למספרם הגדול".

באשר לאלי ישי ממליץ לחמנוביץ' שעל אף המתקפות שהוא סופג מאז פטירת הרב עובדיה יוסף ימשיך להבליג ולא יעורר מריבה מקומית כזו או אחרת שלא תתרום לאיש. "אף אחד עוד לא הצטער על משפט שעוד לא אמר ולכן צריך לחכות בסבלנות. מאות האלפים שבאו ללוות את מרן בהלוויה מחפשים מנהיגות מהשטח. כדי להמשיך להיות שליח ציבור נאמן צריך להיות מחובר לשטח ולא להתקוטט מריבות פוליטיות כאלה ואחרות שמאפיינות מפלגות אחרות".

לחמנביץ' מציין שלא הופתע על עצם המחלוקת שהתגלתה מהר כל כך בהנהגה הש"סית, אך עם זאת הופתע לנוכח המהירות שבה היא פרצה והגיעה לעוצמות שיא. "אני לא זוכר את דרעי יושב בפגוש את העיתונות ותוקף את אלי ישי. אני בוודאי לא זוכר את אלי ישי יושב בכל כלי תקשורת שלא יהיה ותוקף את אריה דרעי ישירות. זה אולי לא מפתיע אבל זה מעציב".

באשר לחלופה שיש או אין לאלי ישי אומר לחמנוביץ' כי אינו יודע שכן הוא אינו נמצא כעת בצמידות לישי עצמו ועל כן אינו רואה את המפה כולה.