שמעון פרס והנסיך פרדריק
שמעון פרס והנסיך פרדריק מארק ניימן/ לע"מ

נשיא המדינה, שמעון פרס, אירח הערב (רביעי) את יורש העצר של דנמרק, הנסיך פרדריק במסגרת ביקורו הראשון אישיות מבית המלוכה הדני בישראל.

השניים ערכו פגישה דיפלומטית, בפתחה הודה הנשיא פרס לדנמרק על פועלם להצלת יהודים בשואה ואמר, "דנמרק מדינה גדולה, המבוססת על צדק חברתי, אהבה ודאגה לעם. הערכתי העמוקה על הצעדים שנקטו הדנים במהלך השואה ועל הסבל שמנעו. דנמרק עשתה כל מאמץ להצלת יהודים, באמצעות בני עמכם שבחרו להסתיר והצילו חיים. לא נשכח את שעשתה דנמרק למען הצלת יהודים בשואה ונזכור זאת כחלק מההיסטוריה שלנו".

הנשיא הזמין את מלכת דנמרק לביקור בישראל ואמר: "ברצוני להביע את הערכתי האישית לביקורך, ואני מקווה כי אמך המלכה תבוא בעקבותייך- אנו נשמח לארח אותה בישראל".

יורש העצר הנסיך פרדריק הודה לנשיא ואמר: "אני מודה לך על הדברים. ברצוני למסור את דרישת שלומם של אבי ואמי, מלכת דנמרק. אני מתרגש להיות בישראל ולבקר במוזיאון יד ושם, ולהיות עד לצד המתאר גם נקודות אור של הצלת יהודי דנמרק במלחמת העולם השנייה. הצלתם, כשהוברחו דרך ספינות קטנות מחופי  דנמרק לחופי שבדיה, היא צעד בולט של אזרחים דנים טובים, שלא היססו לעשות מעשה כאשר היה נדרש ולהציל חיים. היום, ישראל ודנמרק זוכרות זאת, הנושא חשוב לי באופן אישי , אזכור את ביקורי בישראל לשארית חיי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו