השר אריאל בצרפת: מחכים לכם בנגב ובגליל

שר הבינוי והשיכון נחת בפריז לביקור בן מספר ימים, במהלכו ייפגש עם חברי פרלמנט וראשי קהילות. "היו שותפים בבניינה של ארץ ישראל".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ח בחשון תשע"ד

השר אריאל בצרפת: מחכים לכם בנגב ובגליל-ערוץ 7
השר אורי אריאל בלשם
יוני קמפינסקי

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל (הבית היהודי) נחת אתמול (חמישי) בצרפת לביקור בן מספר ימים, במהלכו ייפגש עם חברי פרלמנט, ראשי קהילות ואנשי עסקים יהודיים מתחום הנדל"ן ומשפטנים יהודיים המסייעים למדינת ישראל בבתי הדין הבינלאומיים. 

במהלך הביקור יקיים השר מפגשים גם עם סטודנטים יהודיים מרחבי צרפת במסגרת פעילות תנועת לביא, ויהיה אורח בשבתון הראשון לסטודנטים יהודיים מרחבי אירופה.

"לביא" הוקמה ב-2012 על מנת להשפיע על הצעירים היהודים ברחבי העולם ולקרבם ליהדות ולמדינת ישראל. בין היתר מקיימת התנועה שבתונים המפגישים יהודים צעירים מרחבי אירופה על מנת לחזק בקרבם את הרגשת הסולידאריות והגאווה היהודית.

עם נחיתתו, שוחח השר אריאל עם תלמידי בית הספר "הירש" בפריז. "אתם הצעירים המובילים ומשמשים ראש חץ של הציבור היהודי בחיבור לציונות, למורשת ולהיסטוריה היהודית. אני מחזק אתכם וקורא לכולכם להגיע לארץ ולעלות ארצה. אנחנו נחבק אתכם ונדאג לכם בארץ".

השר אריאל סיפר לתלמידים הצרפתיים על האתגרים הרבים של מדינת ישראל ביישוב הנגב והגליל. "אתגרים יהודיים וציוניים, זה מחכה לכם, בואו ותהיו שותפים בישובה ובבניינה של ארץ ישראל".

לאחר ששוחח עם התלמידים, קיים השר מפגש עם ההנהלה וצוות המורים בבית הספר וסיכם עימם כי יארח את תלמידי בית הספר בארץ ויוביל אותם לסיור באתרים היסטוריים בעלי משמעות.