שלמה בוחבוט
שלמה בוחבוטיוני קמפינסקי

לאור עזיבת צה"ל את עמדות האבטחה ביישובי הפריפריה פנה היום (שלישי) יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מעלות תרשיחא, שלמה בוחבוט, לשר הביטחון ולשר האוצר, במחאה על הפקרת ביטחונם.

"אני שומע את דברי ראשי היישובים המתארים את המצב שנוצר, ומתחלחל. הסרת השמירה של חיילי צה"ל ביישובי גבול כמו מטולה, הנמצאת כמטווחי אבן ממחבלי החיזבאללה, יוצרת תחושה של הפקרה, הן אצל התושבים והן בקרב ראשי היישובים החשים כי קולם לא נשמע", כתב בוחבוט.

יו"ר מרכז השלטון המקומי תיאר את תחושתם הקשה של ראשי הרשויות על הפרטת ההגנה ביישובי הגבול ועל  הטענה המופרכת לפיה האמצעים החליפיים הטכנולוגיים מכסים את הפער האבטחתי שנוצר.

עוד הוסיף ואמר כי ההתבטאויות של אנשי מערכת הביטחון לפיהן על היישובים לשכור מאבטחים בכספם, יוצרת תסכול ומקנה את התחושה כי חייהם של אנשינו אינם חשובים מספיק, "התבטאויות של אנשי מערכת הביטחון, שיישוב המבקש אבטחה שישכור בכספו מאבטחים, יוצרות תסכול, לא רק כלכלי, אלא גם ערכי ותודעתי, בבחינת: אינכם מספיק חשובים למערכת הביטחונית על מנת שיוקצו לכם משאבים. לאן הגענו? האם גם הביטחון, ערך נעלה עליו מחונכים חיילינו להסתכן ולהקריב, גם הוא מופרט ומופקד בידיים פרטיות- אזרחיות?".

בתום המכתב קרא בוחבוט לשר האוצר למצוא את המשאבים הנדרשים להחזיר את אבטחת צה"ל ליישובי הגבול וביקש מיו"ר ועדת החוץ והביטחון אביגדור ליברמן לקיים דיון דחוף בנושא זה, "אני קורא לכם לשוב ולשקול ההחלטה, ולשר האוצר לדאוג כי יימצאו המשאבים בידי הצבא למימון האבטחה הנדרשת, בטרם תטפח המציאות על פנינו והמחיר שישולם לא יהא בר החזרה", כתב.