"הקשר עם יהודי העולם הופך למסובך"

מנכ"לית משרד הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה מספרת לערוץ 7 על כנס ה-GA השנתי שיתקיים בירושלים ביום ראשון הקרוב.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בכסלו תשע"ד

מנכ"לית המשרד הישראלי של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה, בקי כספי, מספרת לערוץ 7 על כנס ה-GA השנתי שמתקיים בישראל אחת לחמש שנים.

"כנס ה-GA יתקיים בשבוע הבא בירושלים ואנחנו מצפים להגעתם של כ-4,000 יהודים", סיפרה כספי, "במהלך הכנס נדון בכל הסוגיות החשובות לעם היהודי כמו התבוללות, חינוך, עלייה, נוער ועתידו של העם היהודי".

"אנחנו שמים דגש גדול על הנוער", אומרת כספי, "כדי שהקשר בין הדור היהודי הצעיר בארה"ב ימשיך עם ישראל הוא חייב לבקר בישראל ולכן אנחנו תומכים מאוד בתוכניות כמו 'תגלית' שהביאו עד היום 400 אלף צעירים לישראל ועכשיו המטרה היא לבנות יותר אופציות כאשר אותם צעירים חוזרים הביתה לצפון אמריקה ולתת להם תוכניות להשתייך לתוך הקהילה היהודית בארה"ב".

כספי סבורה כי הקשר בין ישראל לקהילות היהודיות בארה"ב הוא חזק ומשמעותי. "רוב היהודים שחיים בצפון אמריקה מקיימים קשר עמוק עם ישראל. אני לא חושבת שיש ניתוק אבל זה מתחיל להיות יותר מסובך ולפעמים קשה להסביר את מה שקורה כאן בארץ ואיך זה משפיע על היהודים בארה"ב".

"המטרה העיקרית של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה היא לחבר בין ישראל ל-5.7 מליון יהודים שחיים בארה"ב", אומרת כספי, "לבנות ולחזק את הקהילות היהודיות במישור הלאומי ובמישור הבינלאומי ולחבר בין ישראל לקהילות היהודיות בצפון אמריקה".