"וועדת הפנים הפכה לבמת תעמולה נגד החרדים"

לקראת הדיון בועדת הפנים על בית שמש קרא ח"כ ישראל אייכלר "להפסיק את הפיכת הוועדה לבמת תעמולה של מרכז הליכוד".

חיים לב - ערוץ 7 , ז' בכסלו תשע"ד

ישראל אייכלר
ישראל אייכלר
פלאש 90

"פעילי מרכז הליכוד בבית שמש משתמשים בח"כים שנתמכו על ידם ברשימת הליכוד והופכים את ועדת הפנים של הכנסת לזירת תעמולה נגד החרדים, לפני הבחירות ולאחריהן" – כך האשים חבר הועדה ח"כ  אייכלר (יהדות התורה).

דבריו של אייכלר מגיעים בעקבות הדיונים התכופים בועדת הפנים בשירות פעילי הליכוד בכלל ובבית שמש בפרט.

לדבריו, "בצל הידיעות והפרסומים על משפחות הפשע שהיו מעורבות בבחירות המקומיות, בערים אחרות, מתכנסת ועדת הפנים של הכנסת דווקא על העיר בית שמש. בשום מקום בארץ אין דרישה לבחירות חוזרות. פעילי הליכוד בבית שמש, המקורבים לנתניהו, מפעילים לחצים כבדים על חכ"י הליכוד והשרים, לבטל את הבחירות בעיר".

"עוד לפני הבחירות גוייסו חכי"ם מן הליכוד על ידי פעילי שכונות בבית שמש להתייצב למערכה הגזענית שהם מנהלים נגד החרדים הבאים לגור בעיר. חלק מן החכי"ם אף השתתפו בהפגנות השנאה נגד החרדים בבית שמש לפני הבחירות ולאחריהן. הגדילה לעשות ח"כ רגב מן הליכוד שקיימה דיונים יזומים בועדת הפנים הממונה על טוהר הבחירות בכל רחבי הארץ, רק על העיר בית שמש. זאת עוד לפני שהתברר כי משפחות הפשע היו מעורבות בתמיכה אקטיבית ברבים מן המפלגות בארץ".

ח"כ אייכלר מחה בפני יו"ר הכנסת, על כי ימים ספורים לפני הבחירות כונסה ועדת הפנים בעלילות דברים של הליכוד ויש עתיד לפיהם: "אלפי חרדים נרשמו כתושבי בית שמש למרות שאינם גרים שם". בדיון העלו פעילי הליכוד ויש עתיד סיפורי עלילה על מאות חרדים שנרשמו לכתובת אחת ועל חמשת אלפי חרדים שאינם גרים בעיר שנרשמו בתוך חודשיים.

במהלך הדיון התברר על ידי פקידי משרד הפנים שהביאו דפים ממחשב משרד הפנים, מהם עלה שלא היה ולא נברא. לא היתה שום עליה של מספר המהגרים לעיר בשנה שלפני הבחירות יותר מבשנים קודמות. היועץ המשפטי של הועדה שאל מדוע לא יגישו תלונות למשטרה? בתשובה ענו אנשי הליכוד שהמשטרה דורשת הוכחות ומסמכים. "כאילו ועדת הפנים יכולה להאשים ולהסית המונים, בלי מסמכים והוכחות. למרות מסקנות הועדה שלא היה שום רישום המוני לבית שמש, דרשה היו"ר מן המשטרה להקפיד על בית שמש במיוחד ביום הבחירות", סיפר אייכלר.

מיד לאחר הבחירות, השתתפה יו"ר הועדה ח"כ רגב וחכי"ם נוספים בליכוד בהפגנות השנאה נגד החרדים בבית שמש. גם שרי הליכוד וראש הממשלה נתניהו דיברו על חלוקת בית שמש לשתי ערים נפרדות. ח"כ הרב ישראל אייכלר השיב להצעות החלוקה כי לפני שמחלקים את בית שמש, יש לחלק את יפו מתל אביב ואת צפון תל אביב מדרום תל אביב. את ירושלים יש לחלק לשלשה ערים, ערבית, ציונית וחרדית. רק אחר כך יש לחלק את בית שמש ואחריה את כל ערי הארץ לפי עדות ומגזרים.

היום שוב זומנה ועדת הפנים ליום ב' על "הזיופים בבית שמש". "אין שום סעיף לדון על ערים אחרות, שאין בהם חרדים. מכל דיוני ועדת הפנים באותו היום רק הדיון על בית שמש ישודר בשידור חי בערוץ הכנסת", אומר אייכלר ומציין כי החכי"ם החרדים מוחים נגד הפיכת ועדת הפנים לזירת מלחמה של פעילי מרכז הליכוד בבית שמש נגד הציבור החרדי, על ידי קיום דיונים רשמיים בשבוע הבחירות נגד החרדים ודיון נוסף לאחר הבחירות.

test770