הקמת הגדר בחברון
הקמת הגדר בחברוןהישוב היהודי חברון

תושבי הישוב היהודי בחברון פתחו הבוקר במחאה נגד הקמתה של גדר בתוככי מתחם הישוב היהודי בעיר, גדר שהוקמה על מנת להגן על התושבים מיידוי אבנים.

התושבים היהודים בעיר מביעים מורת רוח ודורשים לחזק את מיגור הטרור ולהפסיק את המיגון וההסתגרות.

ההחלטה על הקמת הגדר התקבלה בעקבות התגברות תופעת יידוי האבנים במרוצת החודשים האחרונים.  אתמול (שלישי) הוקמה גדר בתוך הישוב היהודי בחברון שכאמור, מטרתה להגביר את החציצה בין שתי האוכלוסיות ולמנוע פגיעות של אבנים.

התושבים מחו בתוקף, ודובר הישוב נעם ארנון הסביר: "לו היינו מסכימים להצעות המיגון שעלו פה בעבר, היינו מסתובבים היום בתוך גטו והגישה לחברון היתה מוגבלת מאוד. אנו מתנגדים לכך בכל תוקף ומבקשים לחיות בביטחון אמיתי בעיר האבות".

במכתב ששיגרו למח"ט חברון אל"מ אבי בלוט, הסבירו התושבים את מניעי מחאתם. במכתבם לבלוט כתבו:

אנו, תושבי היישוב היהודי בחברון, מוקירים ומעריכים מאוד את הפעילות המאומצת של צה"ל וכוחות הביטחון עבור ביטחוננו ובטחון היהודים העולים לעיר האבות חברון.

אך דווקא מתוך אכפתיות לביטחון החיילים וכבוד צה"ל ובטחון התושבים, אנו מוחים נחרצות כנגד תופעת זריקת האבנים והתנכלויות החוזרות ונשנות ליהודים בעיר האבות.

לצערנו, צה"ל אינו מטפל במחבלים מיידי אבנים בנחישות הראויה.

אנו קוראים לצבא לשרש את התארגנויות הטרור הללו ולטפל בהם ביד קשה.

מתוך אמונה בחזרת עם ישראל לארצו וקוממיות שלטון ישראל, אנו מאמינים בכוחו של צבאנו ומפקדיו לטפל בשורש הבעיה בנחישות וביעילות.

אנו רואים כטעות קשה הקמת הגדר מעל עמדת חסם שוטר כתחליף למלחמת חורמה כנגד המחבלים.

אנו מתנגדים ליישום גישה של מיגון והתקפלות במקום חתירה למגע וחיסול התופעה החמורה והמסוכנת של ידויי אבנים. כלמודי ניסיון אנו יודעים שגדרות ומיגון מזמינים התקרבות הטרור לבתינו.

זכותו של העם היהודי לגור בחברון ללא מורא אויב וצר.

אנו קוראים לצה"ל להתעשת ולשדר מסר ברור, כי העם היהודי יהיה עם חופשי בארצנו ובעירנו.