יונתן פולארד
יונתן פולארדיהודה גליק

עם תחילת השנה ה-29 של יונתן פולארד בכלא האמריקני, יוצא ח"כ לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי במתקפה חריפה נגד הועד למען פולארד.

"הם כל הזמן מדברים על פעילות דיפלומטית שקטה, אבל היום ברור שיונתן פולארד יגווע בייסורים אכזריים בכלא. הגיע הזמן לשים את המראה הזאת בפניהם. לפני כשבועיים קיבלתי מטעמם הודעה להגיע להצגה של הקאמרי למען פולארד, זה פשוט הרתיח אותי", אמר.

בשיחה עם ערוץ 7 קורא בן ארי לוועד למען פולארד להחליף את הדיסקט, כלשונו. "הם שכחו למען מה הם פועלים, ואני מאשים כאן גם את רעייתו של יונתן, אסתר פולארד. חייבים לשנות כיוון ולהפנות אצבע מאשימה לאמריקאים, להראות לכולם את האכזריות שלהם. 28 שנים פולארד נמצא על צלב ומקיזים את דמו ועולם כמנהגו נוהג. שיפעלו כפי שפעלו אחי דינה, להם יש משאבים שלי אין, שיעשו דברים משמעותיים".

הוא הזכיר את הפרובוקציה של יואל שליט בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל. "אני שואל היום, האם נתניהו היה יכול להמשיך לחייך אל האמריקאים אם זה היה הבן שלו?".

בן ארי טוען כי השתקת הנושא בישראל, לא תשיג דבר. "גם בנושא יהודי ברית המועצות הכריז הרב מאיר כהנא שהוא הולך להציב את הנושא הזה בראש סדר היום בארה"ב, והעביר את הנושא הזה מעמוד 17 בעיתון לכותרת הראשית, כולם גינו אותו כולל בעולם היהודי, אבל הוא זה שהצליח בסופו של דבר להביא לפריצת מסך הברזל, כי זה היה בנפשו".

בוועד למען פולארד סרבו להגיב לדברים.