ראש מועצת הר חברון ניצל את נאומו בכנס 'הספר והמדבר' שמתקיים היום (חמישי) במרכז לימוד וסיור סוסיא בהר חברון, למתקפה על הארגונים הירוקים.

בר חי טען בדבריו, כי הארגונים הירוקים נוהגים איפה ואיפה בטיפול בשמירה על ערכי הטבע.

לדבריו, בעוד שהארגונים הירוקים נחושים לטפל בחומרה בכל חשש קל של פגיעה בטבע שנעשית על ידי ההתיישבות, הם מתעלמים כליל ממפגעים סביבתיים שהפלסטינים יוצרים באזור, כמו מזבלות ענק ללא פיקוח וטיפול, נחלים שמוזרמים לתוכם שפכים ומחצבות פיראטיות שפועלות ללא הפרעה.

בר חי שיבח את בית ספר שדה סוסיא שבזכות פעולתו נמנעה הקדמת גדר ההפרדה ההרסנית במדבר יהודה, זאת לדברי בר חי: "בניגוד לכוונתם של גורמים אינטרסנטיים המכנים את עצמם 'ירוקים'".

זו השנה התשיעית שבה מתקיים כנס 'הספר והמדבר' בסוסיא בשיתוף של מרכז מחקר ופיתוח יהודה ורשות הטבע והגנים. השנה עוסק הכנס ביער יתיר שמלאו לו 50 שנה, בחידושים בעולם הצומח והמדבר שבאזור ובמחקרים בתחום הצמחים ברפואה.

מנכ"ל איגוד המדרשות ליהדות וללימודי א"י, צחי דיקשטיין, אמר כי "איגוד המדרשות בונה בסוסיא מזה שנים רבות את התשתית הערכית והמקצועית של מדריכות המרכז באווירה מיוחדת וקסומה. מאות המדריכות סופגות כאן בספר המדבר מרבד שלם של ערכים אותן הן מנחילות לאלפי המטיילים הפוקדים את שבילי הארץ. מרכז סיור ולימוד סוסיא מוביל מזה עשור כנסים מקצועיים בנושא ספר המדבר והר חברון וסוחף במהלך השנה כולה אלפי מטיילים המתחברים מקרוב באופן בלתי אמצעי להיסטוריה, למורשת ולאהבת הארץ".