"הקמפוס הפך לשטח אש"

עליית מדרגה בתקיפות סטודנטים באוניברסיטה העברית בידי פורעים ערבים. "המצב הזה לא יכול להמשך, אזור הקמפוס הפך לשטח אש".

בני טוקר , א' בטבת תשע"ד

האוניברסיטה העיברית בהר הצופים ירושלים
האוניברסיטה העיברית בהר הצופים ירושלים
צילום: פלאש 90

עליית מדרגה חמורה בהתקפות על סטודנטים באוניברסיטה העברית בהר הצופים.

תום ניסני, סטודנט למדעי המדינה, אומר לערוץ 7 כי מדובר במצב בלתי אפשרי, "מאז פתיחת שנת הלימודים, אנחנו עדים להתקפות חוזרות ונשנות ליד המעונות, זה יכול להיות הטרדות נגד בנות וחמור יותר, השלכת בקבוקי תבערה לשטח האוניברסיטה, רק בשבוע שעבר נפצעה כאן אישה שנסעה בכביש ההיקפי של האוניברסיטה, המכונית שלה ממש מחוררת".

לדבריו מיידי האבנים ובקבוקי התבערה מגיעים מהכפר עיסאוויה, "רק לפני שבועיים עצרו שם חוליית טרור שפגעה במבנים בקמפוס ובמכוניות. לצערי אפילו בית חולים הדסה שמשרת ערבים סופג אבנים. אנחנו מקיימים סיורים בשעות הערב בעקבות תופעת ההטרדות. אבל נכון לעכשיו באמת אני ממליץ שלא לבוא עם רכב לקמפוס, כי או שהוא ייפרץ או שיחטוף אבנים".

ניסני טוען כי הערבים מעיסאוויה לא חוששים, "מדי כמה זמן עולים כמה נערים עם סלעים ואבנים או שפורצים לאור יום למכוניות, חייבים כאן הרתעה. הם מטרידים בנות, עוצרים רכב לידם וצופרים, הבנות מרגישות לא בטוחות ללכת כאן בערב. האוניברסיטה משקיעה בביטחון, יש כאן מצלמות וגם המשטרה מטפלת. אבל לדעתנו צריך טיפול נוקשה יותר ומלחמה חסרת פשרות.  במקביל אנחנו מקיימים בערבים סיורים עם מכשירי קשר, ומתנדבים אצלנו גם סטודנטים ערבים שמבינים שככה אי אפשר להמשיך".