הרב אבי גיסר
הרב אבי גיסר צילום: פלאש 90

רב היישוב עופרה, הרב אבי גיסר, אמר היום (רביעי) בשיחה עם ערוץ 7 כי פורום "תקנה" בו הוא חבר ממלא את תפקידו בהצלחה רבה, זאת על רקע גזר הדין שהוטל על הרב מוטי אלון ולפיו הוא יירצה חצי שנת עבודות שירות ויפצה את המתלונן נגדו ב-10,000 ש"ח.

"פורום תקנה ממלא תפקיד רב ערך מהמעלה הראשונה", אמר הרב גיסר והזכיר כי הפורום הוקם כדי למנוע מבעלי מרות וסמכות לפגוע בתלמידיהם או במי שמקבל את סמכותם. לדבריו, חברי הפורום לא מתעסקים בענישה ובנקמה. "אני חושב שהפורום נאלץ למלא את תפקידו באופן מירבי גם בפרשת הרב אלון בזה שנאלץ לחשוף את הדברים ולהפסיק את הפגיעה".

הרב גיסר הבהיר כי התלונות נגד הרב אלון שהובאו בפני פורום תקנה לא הגיעו לבית המשפט ולא נכנסו לכתב האישום. "אפשר לומר באופן מוחלט- פורום תקנה מילא את תפקידו בפרשה הנוכחית וממשיך למלא את תפקידו בהווה ובעתיד".

"מטרות הפורום הושגו", הדגיש הרב, "הרתענו את הפוגעים והענקנו לנפגעים את הביטחון שאסור לפחד ועליהם לפנות לגורמים מוסמכים שיאמינו להם ויסייעו".

הרב מוטי אלון בבית המשפט בירושלים

הרב גיסר טוען כי "הפרשה העגומה" של הרב אלון היא דוגמא חיה לחיוניות של פורום תקנה. "נמשיך במטרות למען הקהל שלנו, למען התלמידים שלנו. הפורום רואה את יעודו ואת קיומו בתור מי שימנע מעשים של פגיעה ויהיה הכתובת והפה לנפגעים שעד היום לא האמינו שיש מי שיקשיב להם. הפורום נותן 'מעמד' לנפגעים ומעניק חיים לאנשים שהיו 'מתים' מבחינה רוחנית".

השופטת חגית מאק קלמנוביץ', שהקריאה את גזר דינו של הרב אלון, אמרה כי "אין ספק שעצם התנהלות ההליכים והרשעתו של הנאשם, מהווה פגיעה חמורה ומביאה את הנאשם מאיגרא רמה לבירא עמיקתא". היא הדגישה כי "לנאשם זכויות רבות על פועלו בנושאים שונים".