יהלומים. אילוסטרציה
יהלומים. אילוסטרציהפלאש 90

יהלומן חרדי בשנות העשרים לחייו מבני ברק מצא שקיק יהלומים בשווי של כ-200 אלף דולר בסמוך לבורסה והשיב אותו לבעליו.

הבעלים, יהלומן וותיק במתחם הבורסה, התרגש מהפשטות שבה עשה זאת החרדי.

היה זה בתחילת השבוע הנוכחי. היהלומן איבד את היהלומים בסמוך לאולמי הדר דימול. לאחר שגילה את דבר היעלמות השקיק נכנס לפאניקה, וזאת, מאחר שהוא שהה באותה שעה במקום שאינו מצולם על ידי מצלמות האבטחה ומדובר היה בשקיק שאין עליה ביטוח.

"אבא שלי איבד את היהלומים כשהיה בדרך למלטשה. ניסינו לחפש בכל האזור, בדקנו במצלמות האבטחה, אבל האזור הזה לא היה מצולם", סיפר ג׳, בנו של היהלומן הוותיק, לעיתון העסקים 'דה מרקר' שהביא את הסיפור. "אלה לא היו יהלומים שלנו ולא היינו מבוטחים. היינו צריכים לקחת הלוואה גדולה כדי להשיב את הכסף אם זה לא היה מוחזר".

היהלומן החרדי שמצא את השקיק לא חשב פעמיים והשיב את האבדה. ״היתה מונחת שקית שקופה על הרצפה ומיד הבנתי שזה משהו שצריך להרים - ואז ראיתי בה יהלומים". סיפר. ״העברתי אותה באופן מיידי למחלקה המשפטית בבורסה, ויחד עם חברי הנהלת הבורסה בדקנו את היהלומים ואת שוויים".

ג' התרגש למראה היהלומים האבודים. "לא האמנתי שאני אראה את היהלומים חזרה", סיפר ג׳. "הוא באמת צדיק האיש שהחזיר. לא מאמין שיש כאלה אנשים. הופתעתי לטובה. הבאתי לו סכום כסף כהכרת תודה".

החרדי לא הבין על מה ההתרגשות. "זה החינוך שעליו גדלתי. לא היה לי לרגע פיתוי לקחת את זה. חונכתי שדבר שלא שלנו אנחנו לא נוגעים. בנוסף לזה, גם הכללים של הבורסה מחייבים לנוהג ביושרה ולהחזיר אבדה".