ירושלים: שישה שקלים לשיעור תורה

עד לא מכבר עמד התעריף לשיעור על סך של 19 שקלים בלבד, וכעת בעקבות הקיצוץ התעריף עומד על לא יותר מ־ 6 שקלים בלבד.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשע"ד

חברי סיעת יהדות התורה בעיריית ירושלים, נפגשו עם ראשי ארגוני התרבות התורניים, על מנת לבחון את האפשרויות לקבלת תקציבים עירוניים לשיעורי התורה הרבים המתקיימים בעיר.

הפגישה התקיימה לאחר שהממשלה הנוכחית קיצצה באופן דרמטי את מרבית התקציב של התרבות לציבור החרדי.

בישיבה השתתפו ראשי הארגונים: 'דגל ירושלים', 'תורה ויהדות לעם', 'תודעה', 'דרשו', 'ערכים' ו'אור חיה', שהציגו את המצוקה הקשה בה נתונים הארגונים בימים אלה, בשל הקיצוץ הגדול שביצעה הממשלה בתקציבי התרבות לחרדים.

בירושלים מתקיימים כיום למעלה מ־ 300 אלף שיעורי תורה באמצעות ארגוני התרבות החרדיים. עד לא מכבר עמד התעריף לשיעור על סך של 19 שקלים בלבד, וכעת בעקבות הקיצוץ התעריף עומד על לא יותר מ־ 6 שקלים.

במשרד החינוך הציעו לסגור 50 אחוזים מהשיעורים, ובכך להגדיל את התקציב עבור כל שיעור ל־ 12 שקלים, אך ראשי העמותות הבהירו לחברי סיעת יהדות התורה, כי אין להם שום כוונה לסגור שיעורי תורה, אלא להיפך. הם מבקשים להוסיף ולפתוח שיעורי תורה רבים נוספים, וכן להוסיף מגידי שיעורים מעבר למאות מגידי השיעורים הקיימים כיום.

"הציבור החרדי מונה כ־ 50 אחוז מתושבי ירושלים, וכשם שהעיריה מממנת בעשרות מיליונים צרכי תרבות לציבור הכללי, כך יש לממן כיאות צרכי תרבות לציבור המבקש ללמוד תורה, שזה התרבות שלו ובכך הוא חפץ", הדגישו ראשי ארגוני התרבות.