משפחות שכולות יפגינו מול בית המחבל

תחת הכותרת "צעדת המטריות השחורות" ייפגשו המפגינים מול בית רה"מ ויצעדו משם לביתו של המחבל בעיר העתיקה הצפוי להשתחרר השבוע.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשע"ד

משפחות שכולות יפגינו מול בית המחבל-ערוץ 7
הפגנה נגד שחרור מחבלים מול בית ראש הממשלה
צילום: פלאש 90

פורום המשפחות השכולות ו'ישראל שלי' יפגינו מחר (שני) מול ביתו של המחבל אחמד חלף הצפוי להשתחרר השבוע במסגרת המשא ומתן המדיני.

תחת הכותרת "צעדת המטריות השחורות" ייפגשו המפגינים במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים, משם יצעדו דרך הקונסוליה האמריקנית לביתו של המחבל בעיר העתיקה.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת הגיע הבוקר לבקר את המשפחות השכולות המפגינות מול בית ראש הממשלה ולהביע את הזדהותו עם כאבן. "באתי הבוקר להזדהות כמו כל עם ישראל אתכן המשפחות השכולות. כל עם ישראל כואב את כאבכם ומזדהה עם זעקתכם ללא קשר להחלטות הממשלה.

"הקול שלכן נשמע בצורה ברורה, זהו מסר ראוי ונכון ואין על כך ויכוח בעם", אמר ברקת והתנצל על צו הפינוי שהוצא למאהל המחאה. "מיותר לציין כי העירייה אפשרה ומאפשרת את קיום המחאה, זוהי זכות דמוקרטית בסיסית ואנחנו נסדיר יחד עם המשפחות את העניינים הטכניים הכרוכים בכך לשביעות רצונם".

לשאלת ערוץ 7 האם הוא מתכנן לשלול את תעודות הזהות של חמשת המחבלים ממזרח ירושלים שישוחררו ולאפשר את כניסתם לבירה ענה ברקת: "אני לא רוצה לדון בזה בתקשורת, אלו דברים שמחייבים אותנו לדון איתם מול הממשלה".