נוער מארה"ב מבקרים בישראל, "יהדות וציונות"

משלחת ייחודית של 18 בני נוער יהודים ספרדים מארה"ב מבקרת בימים אלה בארץ ביוזמת המרכז החינוכי הספרדי.

אבי חיים , כ"ו בטבת תשע"ד

בני הנוער בקונגרס
בני הנוער בקונגרס
צילום: אישי חזני - סטודיו מרקם

משלחת ובה 18 בני נוער יהודים מבתי כנסת ספרדיים מרחבי ארה"ב מבקרת בימים אלה בישראל ביוזמת המרכז החינוכי הספרדי בירושלים.

חברי המשלחת מבקרים באתרים היסטוריים ותיירותיים ברחבי הארץ ובהם מוזיאון יד ושם, הר הרצל, הכותל, מוזיאון ישראל ועוד.

המשלחת ששמה "חמסה ישראל" היא פרי יוזמתו של המרכז החינוכי הספרדי בירושלים והעומד בראשו ובראש המשלחת, הרב דניאל בוסקילה.

הרב דניאל בוסקילה אמר כי הביקור מאפשר לבני נוער יהודים מארה"ב להיחשף לישראל ולהכיר מקרוב ובאופן מעמיק את החברה הישראלית.

"אנחנו משלבים ביקורים והיכרות עם מסורת יהודית קלאסית יחד עם ציונות עכשווית" אומר בוסקילה שמגלה כי חברי המשלחת לוקחים חלק בחוויה ירושלמית אוטנטית וייחודית של הכרת ירושלים ואתריה הקדושים בשילוב סדנת לימוד שמארגן המרכז החינוכי הספרדי בירושלים, "יש חשיבות רבה לקרב תלמידים מרחבי ארה"ב לחברה הישראלית ולאתרי הקודש של העם היהודי בירושלים. בכוונתי להביא לביקורים בישראל עוד מאות בני נוער מרחבי ארה"ב שיתארחו במסגרת תוכנית 'חמסה ישראל' ויזכו בקבלת פנים חמה של המרכז החינוכי הספרדי המשופץ בעיר העתיקה בירושלים".

במסגרת התוכנית יהיו חברי המשלחת אורחי כבוד של חיל האוויר ובין השאר ביקרו בבית חיל האוויר בהרצלייה, נפגשו עם טייס קרב ועם תלמידי פנימית חיל האוויר, התארחו בבסיס חצרים לטקס מסדר כנפיים של קורס טייס במעמד ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל וצפו במפגן האווירי.

בהמשך השבוע יבקרו חברי המשלחת במצדה, בחברון ובגוש עציון וביקור בצפון הארץ שיכלול לימוד מורשת קרב של מלחמת יום הכיפורים, ביקור בבסיס שריון, טיול ג'יפים, ביקור באתר החרמון, בצפת, בקיבוץ לוחמי הגטאות וגם בשוק הכרמל ונחלת בנימין בת"א.

חלק מתוכנית הביקור כוללת היכרות עם בני נוער ישראלים כגון מפגש עם שבט הצופים מחולון, ביקור בבית ש"י עגנון, השתתפות בפעילות של צדק חברתי הכוללת אריזת סלי מזון וחלוקתם למשפחות נזקקות בירושלים ועוד.