תלונה: 'ארץ נהדרת' משווה בין שר לחייל נאצי

הפורום המשפטי פנה ליועמ"ש בדרישה שיחקור את אחראי דף הפייסבוק של 'ארץ נהדרת' בגין פרסומים "העלולים לגרום לפגיעה פיזית ממשית".

ישי קרוב , כ"ו בטבת תשע"ד

להשפיע. סער
להשפיע. סער
צילום: פלאש 90

הפורום המשפטי לארץ ישראל פנה היום (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין בדרישה לפתיחה בחקירה פלילית כנגד האחראים על דף הפייסבוק של התכנית 'ארץ נהדרת'.

הפנייה באה בעקבות פרסום בדף הפייסבוק, של תמונת שר הפנים כשהוא כביכול מקעקע על זרועות אנשים שורת מספרים, ולצידו מסמך שהגישה פרקליטות המדינה לבית המשפט בשבוע שעבר ובו ביקשה שלא יוזכרו שמות מבקשי המקלט מאפריקה אלא מספרי הזהות שלהם בלבד.

"למותר לציין עד כמה חמור הפרסום, המשווה בין שר בישראל לחיילי הרשע במחנות המוות, שכל חפצם היה להשמיד להרוג ולאבד את העם היהודי. פרסומים כאלו עלולים חלילה לגרום לפגיעה פיזית ממשית בשלומו או בחייו של שר הפנים, כפי שלצערנו נוכחנו לראות בתקופה שקדמה להירצחו של ראש הממשלה לשעבר, מר יצחק רבין ז"ל".

בפורום טוענים כי "השוואתו של שר בממשלה לרוצח שפל ולחייל נאצי, מעוררת חשד לביצוע עבירה של העלבת עובד ציבור לפי סעיף 288 לחוק העונשין".

עו"ד תומר ישראל המייצג את הפורום סבור כי " קיימת ודאות קרובה שהפרסום בדף הפייסבוק שקוראיו רבים מספור יביא בוודאות קרובה לפגיעה קשה ועמוקה בתפקודו של שר הפנים ועל כן יש מקום לפתוח בחקירת המקרה כיוון שמדובר בהשוואה מקוממת באופן שלא ניתן להשלים עימו".

בפורום תובעים לפתוח בחקירה פלילית בהקדם כנגד העורכים האחראים על דף הפייסבוק של "ארץ נהדרת" המפרסמים באתר, בגין הסתה והעלבת עובד ציבור וכן לדאוג במקביל כי הפרסום יוסר לאלתר.

מתוך דף הפייסבוק של התכנית