אילוסטרציה
אילוסטרציה פלאש 90

ערוץ אל-ג'זירה מסקר את פעילות מרכז "דאר אל-אסלאם" בכפר קרע בישראל הפועל להפצת דת האסלאם בקרב הציבור, ובכלל זה היהודי, ומספר את קורותיהן של נשים יהודיות אשר התאסלמו בזכות פעילותו של הארגון והסיוע שהגיש להן.

אחת היהודיות שהתאסלמו שינתה את שמה לעאישה על שם אישתו של מוחמד שנישאה לו בגיל 9. עאישה עלתה לישראל מהקווקז והתוודעה לאסלאם בביקור בכפר ערבי. היא קיבלה ספרון על האסלאם "הדרך אל האושר" ועיינה בו בדרכה חזרה הבייתה.

כאשר לקתה במחלה קשה,היא סיפרה, כי הספרון העניק לה שלווה והקל על כאבי מחלתה, ולאחר שהחלימה יצרה קשר עם אנשי דת מארגון "דאר אל-סלאם", ובתום שישה חודשים של לימוד מעמיק נסעה למסגד אל-אקצה כדי להתאסלם.

על פי הדיווח, היא בתחילה גילתה את דבר התאסלמותה רק לאביה שברך אותה, ושמרה זאת בסוד מפני אימה המתוארת כאישה דתיה וקיצונית. היא המשיכה לחיות בבית ולקיים את מצוות האסלאם בחשאי עד אשר החליטה לעבור ל"דאר אל-אסלאם", בו נמצאים עשרות מוסלמים חדשים ולחיות יחד עם חמש חברותיה היהודיות שגם הן בחרו להתאסלם.

חברתה של עאישה שהתאסלמה בחרה בשם חנין. היא עלתה לישראל בגפה מקרואטיה וכיום היא באמצע שנות העשרים לחייה. בראיון לאל-ג'זירה הסבירה חנין, כי היא הושפעה מהניסיון החיובי של התאסלמות חברתה וכן מיחס האסלאם לחיי המשפחה לנשים.

את מרכז "דאר אל-סלאם" בכפר קרע מנהל השיח' רסאן עת'אמנה, האימאם של מסגד "נידא אל-חק". המרכז מוציא לאור ספרים על האסלאם במספר שפות, כולל בעברית ופועלים בו אנשי ונשות דת שתפקידם להפיץ את בשורת האסלאם.