בית הספר החדש. היום
בית הספר החדש. היוםצילום: דותן חנסנסון

בית הספר התיכון הראשון על שם ראש הממשלה יצחק שמיר ז"ל נחנך הערב (שלישי) בכפר סבא. היוזמה לקריאת השם באה מראש העיר, יהודה בן חמו.

במהלך הטקס הכריזו ראש העיר כפר סבא יהודה בן חמו ומנכ"ל רשת אורט ישראל, צבי פלג, על שמו החדש של בית הספר, אשר ייקרא מעתה: "מרכז חינוך תיכון טכנולוגי אורט כפר סבא על שם יצחק שמיר".

האירוע נערך במעמד ילדיו של שמיר, בנו - שר החקלאות ח"כ יאיר שמיר ובתו גלעדה. בחזית בית הספר הוצבה תמונת פורטרט גדולה של שמיר ולידה הוטבעו קורות חייו.

שר החקלאות, ח"כ יאיר שמיר אמר בארוע "קריאת שם בית הספר על שם יצחק שמיר הוא אירוע מרגש, חשוב ומשמעותי עבורנו. יצחק שמיר הוא דמות ומופת לדוגמא. אני מקווה שבית הספר שלקח על עצמו שם מחייב שכזה יעסוק בלימודיו גם בדמותו ואישיותו".

מנכ"ל רשת אורט, צבי פלג, אמר באירוע כי "יצחק שמיר, ראש הממשלה השביעי של מדינת ישראל היה מנהיג אמיתי, איש חזון בעל דעה עצמאית. אנו גאים על כך שתיכון אורט בכפר סבא הוא בית הספר התיכון הראשון בישראל הקרוי על שמו. מיד עם קבלת הפנייה מראש העיר נענינו לשתף עימו פעולה בנושא".

ראש העיר כפר סבא, יהודה בן חמו, אמר "עיריית כפר סבא גאה על כך שמרכז החינוך אורט ייקרא מעתה על שמו של ראש הממשלה יצחק שמיר ז"ל. יצחק שמיר היה איש ארץ ישראל, אדם שפעל ונשם את אדמת המולדת. איש מעשים שהציונות והעשייה הבלתי פוסקת למען המולדת הייתה נר לרגליו. אני חש כבוד לקרוא לבית הספר ע"ש שמו ובכך להנציח את זכרו ואת מורשתו".