יום העסקים הקטנים נוצל לקמפיין השמאל הקיצוני

במודעה כמעט זהה לזו המעודדת את ההשתתפות ביום העסקים הקטנים קראו אנשי שמאל קיצוני להחרים עסקים ביו"ש. ח''כ מועלם זועמת.

שמעון כהן , כ"ט בטבת תשע"ד

מתוך מודעת הקמפיין
מתוך מודעת הקמפיין
לשכת מועלם רפאלי

לתיבת המייל שלה קבלה חברת הכנסת שולי מועלם רפאלי דואר אלקטרוני העוסק לכאורה ב'יום העסקים הקטנים' אך למעשה מאחוריו קמפיין שמאלני להחרמת בתי עסק מיהודה ושומרון.

מועלם רפאלי מספרת כי ממבט ראשון נראתה המודעה זהה לזו שיצאה בכלי התקשורת בקריאה להשתתף ביום העסקים הקטנים, אך לאחר עיון במודעה הופתעה לקרוא את הכתוב: "ביום העסקים הקטנים לא קונים בעסקים קטנים בשטחים כבושים", על המודעה חתומה קואליציית השלום.

מועלם רפאלי פנתה בכתב למנכ"ל בנק הפועלים, ציון קינן, ודרשה כי יבהיר את עמדת בנק הפועלים בנוגע ליום העסקים הקטנים בשטחי יהודה ושומרון: "מצאתי לנכון לפנות אליך אישית, כתושבת נווה דניאל שבגוש עציון, יישוב בו חברי ומשפחתי וחלק בלתי מבוטל מתושביו ותושבי יהודה ושומרון בכלל הם בעלי חשבונות בבנק הפועלים, ציבור רחב המשתתף ולוקח חלק פעיל ביום העסקים הקטנים, אני מבקשת ממך להודיע כי בנק הפועלים יזם את יום העסקים לכלל תושבי מדינת ישראל ובכללם תושבי יהודה ושומרון".

עוד הוסיפה מועלם וכתבה כי "דווקא בימים בהם מתרגשים עלינו איומים וחרמות מצד גורמים בינלאומיים ובפרט על תוצרת יהודה ושומרון, חשוב שדווקא אתם כאחד הבנקים והמוסדות החזקים במדינת ישראל תביעו את מחאתכם על חרמות של ציבור זה,ובכלל על כל ציבור באשר הוא, ובאותה הזדמנות תעודדו את הציבור הישראלי להשתתף ביום העסקים גם ביהודה ושומרון".

יצוין כי על פי דיווח ב'ישראל היום' בבנק הפועלים בחרו שלא להגיב לטענות העולות מהפרשה.