מוקדי החירום של 'הצלה' ומד"א יאוחדו

במשרד הבריאות הוחלט לאחד את מוקדי החירום של ארגון 'הצלה' ומד"א בתקווה לשים קץ למתיחות בין שני הגופים.

, ו' בשבט תשע"ד

אמבולנס
אמבולנס
דן אביב - חדשות 24

המתיחות המתוקשרת בין שני ארגוני החירום וההצלה מד"א ו'הצלה' צפויה להגיע לסיומה. זאת בעקבות החלטת משרד הבריאות לאחד את מוקד החירום של הארגונים. כך מדווח הבוקר העיתון 'ישראל היום'.

על פי הדיווח דיווחי החירום יגיעו למוקד המשותף וממנו תישלחנה הודעות לצוותים והצוות הקרוב ביותר לאיזור האירוע הוא שיקבל את משימת הטיפול ויוחש למקום. נזכיר כי עד היום, כך על פי דיווחים רבים שהלכו והתרבו בשנים האחרונות, מנעו כל ארגון מלאפשר הגעת מידע אל הארגון המקביל, מהלך שפגע במהירות הטיפול, יעילותו וממילא גם בחיי אדם.

מהלך האיחוד צפוי להתרחש כבר בחודש פברואר הקרוב. זאת בעקבות ועדה שהוקמה לבחון את היחסים בין שני הארגונים והאופן בו ניתן יהיה למזער את המתיחות ביניהם. ועדה זו, ועדת תדמור, המליצה כצעד משמעותי ראשון על איחוד מוקדי החירום.

בישראל היום' מדוווח כי מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, הורה כי ההחלטה איזה מתנדב יוזעק למקום האירוע תיעשה על ידי מוקד שיפעיל את כלל ארגוני המתנדבים אשר יוכרו על ידי המשרד. מהרגע שבו יחל המוקד לפעול, יחליט התורן אם סוג האירוע דורש הזנקת רכב הצלה וכוננים, ומערכת שליטה תאתר את חמשת הכוננים הקרובים ביותר למקום האירוע ותשגר אותם לזירה. הכונן בשטח יעבוד בהתאם לפרוטוקולים הרפואיים הנהוגים במד"א ויהיה הסמכות הבכירה בשטח עד להגעת אמבולנס של מד"א.