הרב רונצקי: וינשטיין משקר

היועץ המשפטי לממשלה ווינשטין קבע שוב שעופר גמליאל הוא אסיר מסוכן. הרב רונצקי: יש לפרקליטות אובססיה בנוגע לגמליאל ודביר.

בני טוקר , ז' בשבט תשע"ד

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הגיש השבוע לבית המשפט המחוזי מרכז, את התנגדותו לשחרורו המוקדם ממאסר של עופר גמליאל ממחתרת בת עין.

וינשטיין כותב בין השאר, כי "החלטת הועדה אינה סבירה מאחר שהועדה לא נתנה משקל ראוי לנסיבות הקיצוניות של ביצוע העבירה, לרקע האידיאולוגי לביצועה, להתנהגותו השלילית של האסיר, להעדר סיום הליך טיפולי אפקטיבי בכלא, לאי לקיחת אחריות מלאה על מעשיו, ולחוות דעת של גורמי הביטחון".

הרב הצבאי הראשי לשעבר וראש ישיבת איתמר, הרב אביחי רונצקי, אומר לערוץ 7 כי ווינשטיין פשוט משקר, "דבריו משוללי יסוד, השב"כ כבר אמר לפני שנתיים שדביר וגמליאל אינם מסוכנים ואפשר לשחרר אותם. אני מכיר את שניהם הם הביעו חרטה גמורה גם בכתב, והדברים התפרסמו על לוחות המודעות ביו"ש. הם היום אנשים אחרים והדברים של ווינשטין הם שקר גמור. מדובר באסירים למופת שנחשבים למצטיינים, הם משמשים כמורים בכלא ורב הכלא שיבח את התנהגותם".

לדבריו, לפרקליטות יש אובססיה בנוגע לגמליאל וויינשטיין, "אפילו רוצחים מקבלים קיצור של שליש, אבל גמליאל ודביר לא. לכל אחד יש ילדים שמחכים בבית אז מדוע מתעללים בהם. אני בעצמי הייתי חלק מהתהליך השיקומי נפגשתי איתם הרבה פעמים, לכן כל האמירות אינן נכונות".

הרב רונצקי חושש כי ההתעללות בגמליאל ודביר תגרום נזק רב בעתיד, "עלולים להיות חבר'ה צעירים שיגיעו למסקנות הפוכות, וישאלו את עצמם האם זאת המדינה שלהם. היום יש תחושה שאנשים כבר מבינים שמדובר כאן במלחמה לא הוגנת, הם ריצו את עונשם אבל המערכת ממשיכה להתעלל בהם".