"ערביי ואדי ערה הפכו פתאום לחובבי ציון"

ליברמן מתייחס לתגובות מצד ערביי ישראל על רקע תוכניתו להעביר אותם לשטחי הרש"פ: פתאום הרצל הוא גיבורם הלאומי, 'התקוה' היא הלהיט.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' בשבט תשע"ד

"ערביי ואדי ערה הפכו פתאום לחובבי ציון"-ערוץ 7
ליברמן
פלאש 90

שר החוץ, אביגדור ליברמן, התייחס לתגובות מצד ערביי ואדי ערה לתוכניתו המדינית הכוללת חילופי שטחים והעברתם של ערביי ואדי ערה לשלטון הרשות הפלסטנית.

"ערביי ואדי ערה הפכו פתאום לחובבי ציון... בראיונות עם תושבי אום אל-פאחם בערוצי הטלויזיה השונים ראינו את אותם אלו שבמקום לחגוג את יום העצמאות מציינים את 'יום הנכבה' ומניפים דגלים שחורים במקום את דגלי ישראל, אותם אלו שבעצרותיהם מונפות תמונות של נסראללה ודגלי חמאס וחיזבאללה - אותם אנשים בדיוק מתקוממים עכשיו על הכוונה שכחלק מהסכם שלום שיכלול חילופי שטחים ואוכלוסיות הם יהיו לאזרחים של המדינה הפלסטינית.

ליברמן הוסיף "פתאום הם חלק אינטגרלי ממדינת ישראל, פתאום הרצל הוא גיבורם הלאומי, 'התקוה' היא הלהיט ואצל אחמד טיבי וחבריו ממש נפש יהודי הומיה... גם אבו-מאזן, שכל-כך דואג לשחרורם של ערבים ישראלים שיושבים בכלא בגלל פעילות טרוריסטית נגד מדינת ישראל - זועק פתאום זעקות שבר מהמחשבה שהם יהפכו לאזרחיו... ויפי הנפש בשמאל ועוד כמה ספיחים, שמדברים על כך שהערבים במשולש אינם חפץ שאפשר להעבירו מריבונות אחת לאחרת (כי אף אחד לא מתכוון להעבירם פיזית) - אלו לא הזדעזעו כשביוזמת ז׳נבה רצה יוסי ביילין להעביר את תושבי מזרח ירושלים לריבונות פלסטינית ולשלול מהם את תעודות הזהות ולא הנידו עפעף כשתושבי סיני או גוש קטיף טרונספרו פיזית ולא רק הועברו ריבונית".

עוד כתב שר החוץ "ישנם תקדימים היסטוריים למכביר לחילופי שטחים ואוכלוסיות והזזת גבולות שאיפשרו יצירת מדינות הומוגניות והפסקת הסכסוכים הפנימיים. לכן אין שום סיבה לחשוב שהדבר אינו אפשרי. הרי אנחנו יודעים שכך אמרו על החזון הציוני כולו. או בקיצור, אם תרצו - אין זו אגדה!".