חיליק בר זועם על בנט: נאום חצוף ומאיים

"תגיד לי לא נמאס לך לאיים אח שלי? לא נמאס לך להלך אימים על כולנו אח שלי? לא נמאס לך להיות מיעוט קיצוני", זעם בר על בנט.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ז' בשבט תשע"ד

"חוק שתי המדינות" של ח''כ חיליק בר (העבודה) הובא היום להצבעה במליאת הכנסת וגרר דיון סוער.

בר ניצל את הבימה והשתלח בשר נפתלי בנט על רקע הנאום שלו אתמול נגד חלוקת ירושלים ועקירת ישובים.

החוק של ח"כ בר מבקש למנוע החלת ריבונות ישראלית ביו"ש וקובע כי עתיד ההתיישבות ייקבע רק באמצעות פתרון "שתי המדינות".

"השר בנט, שמעתי אתמול את הנאום החצוף והמאיים שלך על מה תעשה או לא תעשה לראש הממשלה נתניהו ולקואליציה - למען 'עתיד ילדינו'! שמעתי שאמרת שלא נתאבד בשביל העולם, שמעתי את האיומים ששלחת לכל עבר. תגיד לי לא נמאס לך לאיים אח שלי?", שאל בר.

"לא נמאס לך להלך אימים על כולנו אח שלי? לא נמאס לך להיות מיעוט קיצוני שמכתיב את החיים במדינה הזאת לכל השאר? אתה מדבר על עתיד ילדינו? אתה? אח שלי - צא מהסרט שלך! הפעולה, המעשים והדיבורים ההזויים שלך היא הסכנה לעתיד ילדינו! חוסר האחריות והראייה הצרה והאגואיסטית שלך היא הסכנה לעתיד ילדינו. עכשיו בנימין נתניהו, אידאולוג הימין, מלך הימין, הוא כבר בעיניך סכנה לילדינו?? שמעתי אתמול איך דיברת על האמריקאים - האמריקאים שאתה תוקף מבוקר עד ערב, אלה שמממנים את הביטחון שלך, הם הסכנה לילדינו? כולם חוץ מהמשיחיזם ההזוי שלך הם סכנה לילדינו? כולם חוץ מה״ אני ואין בלתי שלך״ הם סכנה לילדינו?? לאן עוד תגיע?? עד לאן תגיע הטרפת שלך? אתה הסכנה לילדינו!"

ח"כ בר המשיך ואמר "תפסיק לקחת בעלות על הציונות- כי אנחנו שומרים על החזון הציוני בזה שאנחנו רוצים מדינה יהודית ודמוקרטית עם רוב יהודי ואתה תביא אותנו למדינה מאוחדת עם רוב ערבי ותפסיק לקחת בעלות על הלאומיות כי אנחנו היום המחנה הלאומי ואתה והדרך שלך הם המחנה הדו לאומי שימית עלינו מדינה אחת לשני עמים ושני לאומים ותפסיק לקחת בעלות על הדאגה והאהבה לירושלים כי אתה בפעולותיך תביא אותנו לחורבן ירושלים ואנחנו רוצים ירושלים עם רוב יהודי".

ח"כ בר המשיך להשתלח בשר "מזל, השר נפתלי בנט, מזל שמחוללי הציונות הדתית לא היו תבוסתנים ואגואיסטים כמוך, מזל שהם ידעו לקבל פשרות היסטוריות שמבטיחים את קיומה וביטחונה של ישראל מזל שאבות המפד״ל, התנועה שכבשת, לא היו תבוסתנים ומשיחיים כמוך וידעו ליצור בריתות היסטוריות כדי לאחד ולשמור על אחדות ישראל וביטחון ישראל מזל, מזל שמדינאי הימין בעבר ובהווה לא היו תבוסתניים ומשיחיים כמוך. מבגין, דרך שרון ועד מרידור, אולמרט וליבני מופז ואחרים שהבינו שאין דרך אלא להיות מנהיגים ולהבין שאנו חיים בתוך עולם שלם, ובתוך מזרח תיכון מזל שהם הבינו שאנחנו לא כאן לבד אלא עם מיליוני פלשתינים שמקיפים אותנו. מזל שהם לא היו תבוסתנים ומשיחיים כמוך, כי אחרת לא היה לנו השלום עם מצרים, ולא עם ירדן, מזל שהם לא היו כמוך כי אחרת לא היינו מגלים שיש כאן עוד עם שמה לעשות, גם הוא צריך לחיות לצידנו ולא אנחנו על חשבונו והוא על חשבוננו. ותפסיק להתבטא כאילו אתה וקומץ חבריך הם מגיניו של עם ישראל ושל עתיד ילדינו. אתם לא הרוב בישראל - כל השאר חוץ ממכם הם הרוב בישראל!".

ח"כ בר סיכם את דבריו ואמר לבנט "אתה וחבריך לוקחים את ישראל ואת הקואליציה ואת הממשלה הזו כבנות ערובה. אל תיקח בעלות על עם ישראל כי אתה רק חלק מהעם ולא העם כולו. אתה לא העם ובטח לא רוב העם! אנחנו, כל השאר, הם רוב העם! רוב העם בישראל רוצה שלום. רוב העם בישראל רוצה שתי מדינות לשני עמים. רוב העם בישראל רוצה מדינה יהודית דמוקרטית שלא שולטת בגורלו של עם אחר. רוב העם בישראל רוצה גבולות מוגדרים ומוכרים ולא גבולות זמניים ושנויים במחלוקת כבר 70 שנה. אני קורא לכל חברי הכנסת שמאמינים בפתרון שתי המדינות – לתמוך בהצעה שלי".