גדר ההפרדה. אילוסטרציה
גדר ההפרדה. אילוסטרציה פלאש 90

בימים אלה עדיין מרחף איום בניית גדר ההפרדה במרחב הרגיש של אגן נחל רפאים. מדובר במרחב עשיר בממצא ארכיאולוגי, במורשת ההיסטורית ובקיום מגוון יוצא דופן של צומח וחי.

באזור זה, מדריכי בי"ס שדה כפר עציון, מצאו ממצא ארכיאולוגי נדיר, כותרת פרוטו-איולית המעידה על קיומו של מרחב מלכותי באגן הנחל. לראשונה ייחשף מיקומו המדויק של הממצא ומשמעויותיה הארכיאולוגיות שעד כה אינן היו מוכרות לעולם המחקרי.

כנס שיעסוק בהשפעות הגדר על החקלאות יתקיים בבית ספר שדה כפר עציון ביום חמישי הקרוב.

ביום העיון ידבר זיאד סבטין, תושב הכפר חוסאן, ויציג את ההשפעות של הגדר על חקלאות הכפרים בתיר וחוסאן ואת משמעויותיה הכלכליות על החקלאים הפלשתינאים.

מנהל בי"ס שדה כפר עציון, ירון רוזנטל, מציין כי "בעוד המצוקה התקציבית במערכת הביטחון מחריפה אנו תובעים לוותר על בניית הגדר בגוש עציון ולהפנות את התקציב לטובת איומים נוכחיים כגון מיגון העורף מפני התקפת טילים. עלות בניית קילומטר של גדר באזור גוש עציון היא למעלה ממיליארד ש"ח".

רוזנטל מוסיף, כי "לא ברור מה מוביל את קברניטי מערכת הביטחון לאחר 7 שנים של שקט בטחוני להבעיר את אזור יהודה, להפקיע קרקעות מיהודים וערבים ולפגוע בטבע ובסביבה. לשמחתנו הרבה, בשנים האחרונות רשות הטבע והגנים בראשותו של שאול גולדשטיין מובילה את ההתנגדות לגדר בנחל רפאים ואנו עושים הכול כדי לסייע להם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו