כמים הפנים לפנים - טיפים לשמירה על עור חלק

עור הפנים הוא רגיש ועדין. אומרים שהפָּנים הם הפְנּים שלנו - כמו שתרגישי בִפְנים, כך תיראי מבחוץ.
מתוך מגזין פנימה

אסתר בן אלבז , כ' בשבט תשע"ד

טיפוח עור הפנים
טיפוח עור הפנים
שאטרטוק

עור הפנים הוא רגיש ועדין. אני תמיד אומרת שהפָּנים הם הפְנּים שלנו - כמו שתרגישי בִפְנים, כך תיראי מבחוץ. לכן שמירה על עור הפנים וטיפוחו לא רק יסייעו לך לשמור על פנים חלקות ויפות ובלי קמטים, אלא ישוו לך מראה פנימי נקי וזוהר ותחושה מאירת פנים.

איך נשמור על עור הפנים בחורף?

קודם כול, באקלים החורפי העור מתייבש והלחות באוויר יורדת ומשום כך העור זקוק לטיפול מותאם. למרות שאין תחושה של צמא ויובש מאוד חשוב לשתות המון מים! למעשה, העור הוא האחרון בשרשרת איברי הגוף שמקבלים נוזלים, כך שאם תשתי הרבה העור יקבל לחות פנימית ויישאר יפה ומתוח לאורך זמן.

התאמת המוצרים לסוג העור לקוחות תמיד שואלות אותי: איזה סוג עור יש לי? אז הנה כמה טיפים שיעזרו לך לאבחן אותו.
ראשית, סוג עור הוא דינמי. אם היית נערה עם עור שמן, יכול להיות שבגיל מאוחר יותר הוא יהיה מעורב ואפילו יבש. לכן, הרגישי את העור שלך. אם הוא מחוספס, אדמומי וחסר לחות והנקבוביות הדוקות - ככל הנראה יש לך עור יבש. את תרגישי שכשאת מורחת קרם לחות, עור הפנים יספוג אותו במהירות. אם העור שלך שמנוני ומבריק (לא רק באזור ה- T, האף המצח והסנטר) והנקבוביות פעורות - סביר להניח שיש לך עור שמן. ומה קורה אם יש לך משהו באמצע? זהו עור מעורב, שהוא השכיח ביותר.

אחרי שגילית מהו סוג העור שלך, את יכולה לבחור את מוצרי הטיפוח הנכונים. נשים רבות קונות קרם בלי לבחון לאיזה סוג עור הוא מיועד, ולאחר שימוש ראשוני הוא מציק להן והתחושה אינה נעימה. לכן חשוב לבחור מוצר מתאים. אם העור שלך שומני, הוא אינו זקוק ללחות מוגברת והמוצרים שיתאימו לו יהיו על בסיס מים (קרמים) וסיליקון (מייק אפ). אם העור שלך יבש הוא זקוק ללחות, והמוצרים המתאימים לו יהיו עתירי לחות.

איך נשמור על עור הפנים?

1. ניקוי טוב של העור.
יש נטייה לחשוב שאם יש גרגירים בסבון הפנים הוא טוב יותר, אך מה שחשוב בסבון פנים הוא החומרים הפעילים שבו. גם סבוני פנים מותאמים לסוג העור. אם יש לך עור יבש ותשתמשי בסבון לעור שמן - שבעצם מייבש אותו – העור שלך יהיה מאוד יבש, וכן להפך. גם שימוש בתחליב גוף או בשמפו הוא שימוש לא נכון. עור הפנים הוא רגיש יותר משאר האזורים, ולכן מותאמים לו כל כך הרבה תכשירים. אחרי שבחרת סבון פנים מותאם, הקציפי את פנייך פעמיים ביום, בבוקר ובערב.

2. כדי להשלים את הפעולה יש להשתמש במי פנים רוויים באלכוהול. הם ינקו באופן יסודי את הלכלוך שאת לא רואה. אולם לעור יבש השימוש במי פנים אינו מומלץ בכלל, ובפרט בחורף. לכן, אם יש לך עור יבש - דלגי על שלב זה. אל תחכי שפנייך ייסדקו ויישברו כשאת מחייכת לעצמך במראה...

3. הזנת העור בלחות.
יש היום בפארם מגוון עצום של תכשירים. בחרי אחד שמותאם לעור הפנים שלך בהתאם לתקציב. רגע, באמת צריך קרם יום וקרם לילה? התשובה היא כן. בלילה הגוף נח ומתחדש ויכול לספוג כמות גדולה יותר של לחות. לכן, שימוש בקרם לילה גם ביום ייתן תחושה עמוסת לחות.

4. ואזור העיניים? גם לו יש קרמים מתאימים? גם כאן התשובה היא כן, אבל הקרם לעיניים מכונה סרום. אזור העיניים הוא אזור עדין ודק וחסר לחות, ולכן הוא נוטה להתקמט מהר יותר משאר האזורים. הסרום הוא למעשה תרכיז של חומרים פעילים שמזינים את העור באזור הזה ושומרים עליו מתוח ויפה (אל תשכחי שהגנטיקה גם משפיעה, אך טיפוח נכון מגיל צעיר עושה עבודה נפלאה!).

הכתבה מגיליון פנימה להצטרפות ולקבלת מנוי במבצע לחצו כאן