אסון בגבעת מרדכי
אסון בגבעת מרדכי צילום: פלאש 90

סגן מנהל בית החולים שערי צדק בירושלים, ד"ר עובדיה שמש, סיפר בצהריים (רביעי) על החומר מסוג "פוספין" ששאריות ממנו נשארו בדירה בשכונת גבעת מרדכי בבירה והרעילו את בני המשפחה.

"החומר הוא חומר הדברה מקובל שיש כלפיו נוהלי בטיחות מחמירים", סיפר ד"ר שמש לערוץ 2. "ההדברה בוצעה שלשום במקום - ככל הנראה על ידי מדביר מוסמך - בתוך חדר מסוים. כבר אמש חשו בני המשפחה בתופעות לוואי שאופייניות להרעלה כמו שלשולים והקאות".

לדבריו, לחומר המסוכן אין תרופת נגד שסותרת את פעולתו הקטלנית. "אין טיפול תרופתי שניתן להעניק נגדו. אנחנו מטפלים באנשים שנחשפו אליו באמצעות נוזלים וחמצן כדי לעזור לגוף להתייצב. מדובר באותו חומר שבו משתמשים להרעלה בסוריה.

"נתקלתי בעבר בתופעות של הרעלה אבל אירוע כה טרגי של משפחה צעירה עם ילדים כה רכים שנפגעו - זה לא קרה לנו", העיד סגן מנהל בית החולים.

פעוטה בת שנתיים מתה כתוצאה משאיפת החומר המסוכן. רופאי בית החולים נלחמים כל העת על חייה של בת הארבע שנפגעה באורח אנוש. שני ילדים נוספים, בני 3 ו-6 נפגעו באורח קשה משאיפת החומר הרעיל ומצבם של ההורים מוגדר קל.

ד"ר שמש סיפר כי ההורים בכו בכי קורע לב. "הם מתקשים לתקשר ולא מבינים מה קרה. הם לא זזים מהילדים. עובדת סוציאלית מלווה אותם ואנחנו מנסים לתמוך בהם כמה שניתן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו