האליפות השבוע
האליפות השבועעו"ד אילן קמינצקי

אם חשבתם שאין עוד ילדים שמשחקים משחקי לוח, וכולם יושבים מול המחשב והפייסבוק, כנראה שלא הייתם ביום שלישי האחרון במקום הנכון.

ביום שלישי האחרון התקיימה אליפות ירושלים לבתי הספר בשחמט, בבית הספר היסודי "עמיטל", שבשכונת הר חומה בעיר. באליפות השתתפו כ- 200 ילדים משלושים בתי ספר שונים שבירושלים וסביבתה. את התחרות ניהל ביד רמה, אלון רביבו, מנהל ירו-שחמט ירושלים, ואפשר היה לצפות בה און ליין במחשב.

משחק השחמט הינו משחק מאוד פופולארי בקרב בתי הספר בירושלים, ובשנה שעברה בית הספר הניסויי שבעיר, ייצג את ישראל באליפות העולם לבתי הספר בשחמט.

בבית הספר "עמיטל" ובבית הספר "אפרתה" שבעיר, לימוד השחמט הוא חלק מתוכנית הלימודים הבית ספרית. כנראה שהעובדה שכשלומדים גם יכולים להצליח נכונה, כי שני בתי הספר עמיטל ואפרתה, גם ישתתפו השנה באליפות הארץ לבתי ספר בשחמט, שתתקיים בעוד כמה שבועות.

באליפות השבוע, חולקו המתמודדים לשתי קבוצות גיל שונות : בקבוצת כיתות א'-ג' זכו בתי הספר: השלום, דרור ועמיטל, ובגילאי היסודי הגדולים של כיתות ד'-ו' זכו בתי הספר: הניסויי ואפרתה – שם גם לומד אלוף הארץ בשחמט.

עו"ד אילן קמינצקי, יו"ר וועד ההורים של בית הספר "עמיטל" אמר: "אנו מברכים את הזוכים ואת המשתתפים בתחרות, ושמחים כי בכל שנה ושנה מצטרפים עוד בתי ספר לתחרות".