אלי כהן מחמם מנועים, משה אבוטבול פסימי

ראש העיר בית שמש: לא נופתע אם ביהמ"ש ידחה את הערעור. המועמד הציוני אלי כהן: אסור להגן על זייפנים וקומבינטורים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשע"ד

המועמד הציוני אלי כהן
המועמד הציוני אלי כהן
צילום: פלאש 90

ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, נערך לאפשרות שבית המשפט העליון ידחה את הערעור שהגיש יחד עם סיעת ש"ס ויסלול את הדרך לבחירות חוזרות בעיר.

כזכור, לפני כחודש קבעו שלושת שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים כי יש לערוך בחירות חדשות בבית שמש, "לאור הגילויים שנחשפו בחקירת המשטרה אודות היקף הניסיונות להשפיע באופן לא חוקי על התוצאות".

אבוטבול ונציגי הסיעות החרדיות החליטו להגיש בקשה לערעור על ההחלטה לפסול את הבחירות, ובתגובה לכך טען השבוע היועץ המשפטי לממשלה כי "היקף הליקויים החמורים, לצד תוצאות הבחירות שהוכרעו בהפרשים קטנים יחסית, לימד כי בפעילות העבריינית שנחשפה בחקירת המשטרה היה כדי להשפיע על תוצאות הבחירות בעיר בית שמש".

"אנחנו פסימיים לגבי הכרעת הדיון", הודה אבוטבול בתום הדיון שנערך היום (חמישי) בבית המשפט. "אך אין לנו ספק כי אם יוכרע לערוך בחירות חוזרות, ננצח עם פער גדול עוד יותר".

ראש העיר הדגיש כי חרף הכבוד שהוא רוחש לבית המשפט, "קשה לדעת להיכן זה יוביל ובהחלט שלא נופתע אם בית המשפט ידחה את זכות הערעור, לאחר וכבר גילנו כי יש משפט אחד לבית שמש ויש משפט אחר לנצרת, יש משפט אחד לבית שמש ויש משפט אחר למעלות".

בתוך כך אמר היום המועמד הציוני, אלי כהן, "אני מאמין שבית המשפט העליון יגבה את פסיקתו המנומקת של בית המשפט המחוזי, ויקבע גם הוא שצריך בחירות מחודשות בבית שמש.

"הדבר החשוב ביותר שיש להגן עליו הוא אמון הציבור במערכת השלטון המקומית, ולמנוע מצב בו זייפנים וקומבינטורים הופכים מוגנים מפני החוק", אמר כהן והדגיש כי "אני מקווה שבג"צ יתן את פסיקתו בקרוב, ונתחיל מערכת בחירות חדשה בעירנו. אני מודה לעו"ד איתן הברמן, עו"ד אריאל ניסים ועו"ד ניר נחום, אשר עשו עמנו כברת דרך חשובה זו בבית המשפט".