''החרם האירופי התחיל בתל אביב''

מנכ"ל יקב פסגות טוען כי החרמות נגד מוצרי יו"ש התחילו בעיר העברית הראשונה. "היינות נמצאים במנהטן, אבל בת"א לא רוצים אותנו".

בני טוקר , כ"ג בשבט תשע"ד

ענבים, כרם, יין, פירות, יקב
ענבים, כרם, יין, פירות, יקב
צילום: פלאש 90

מנכ"ל יקב פסגות, יעקב ברג, טוען בשיחה עם ערוץ 7 כי מבול החרמות נגד מוצרים מישראל התחיל כתוצאה מחרמות של ישראלים נגד מוצרי יו"ש.

"היום כולם מתנפלים על המדינות שמחרימות אותנו אבל אני רוצה לומר שהחרם האמיתי התחיל בתוכנו. שנים ארוכות אני מגיע למסעדות נחשבות במרכז ובתל אביב, אומרים לי שהיין הוא נהדר, אבל כששומעים שזה מיו"ש מלווים אותי אל הדלת, האם ככה גם היו מתנהגים לערבי כמו שהם מתנהגים ליהודי?", שואל ברג.

ברג מדגיש כי ישתה יין גם אם ייצר אותו שמאלני קיבוצניק, כלשונו. "אבל להגיד לי שהם לא מוכנים לקנות ממני יין כי זה מיו"ש?, ואם הייתי ערבי שמבקש להתקבל כמלצר והיו אומרים לי שבגלל שאני ערבי דוחים אותי, זה היה מיד מגיע לחדשות אז למה כאן זאת נורמה?

"שבעים אחוזים מהיינות שלנו מגיעים למדינות העולם ונמצאים במסעדות היוקרה במנהטן, אבל פה בתל אביב לא", מגלה ברג.

מנכ"ל יקב פסגות משוכנע שבסופו של דבר המחרימים מתל אביב ימצאו את עצמם מוחרמים גם הם, "אני אומר לחבר'ה בתל אביב, היום אתם מחרימים אותנו ביו"ש, מחר יחרימו גם אתכם בתל אביב כי אתם יהודים ישראלים. בגרמניה לא עשו הפרדה בין יהודי עם זקן ליהודי חילוני משכיל. מחר יחרימו לא רק את יקב פסגות אלא גם את כרמל מזרחי, כי שניהם שייכים למדינת ישראל".

לטענתו, כל אותם אנשי עסקים שמזהירים בדאבוס שישראל חייבת לחתום על הסכם שלום לטובת הכלכלה, לא יודעים על מה הם מדברים. "זו איוולת מצחיקה, השנים האחרונות היו השנים הטובות ביותר לכלכלה הישראלית, שלא כמו במדינות אחרות בעולם, אנחנו צמחנו וצמחנו. אנשי העסקים מחפשים בטחון ויציבות ואני אומר לך שאם תהיה כאן מדינה פלשתינית, הם לא יבואו להשקיע פה, הם לא ישקיעו באזור של חוסר וודאות".