העם חזק. נתניהו
העם חזק. נתניהו פלאש 90

בעקבות הדיווחים המדאיגים מסביבת ראש הממשלה על כוונה להותיר את המתיישבים תחת שלטון פלשתיני בהסדר הקבע, חוברות תנועות הימין 'נשים בירוק', 'מטות ערים' ו'חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי' למפגן מחאה מול בית ראש הממשלה.

התנועות מתכוונות לפתוח ביום ראשון הקרוב ובמשך שבוע שלם, כולל שבת, במפגן תחת הכותרת 'זעקת אימהות להחלת ריבונות' ובימים הקרובים יפיצו קריאה לנשים ואמהות ברחבי הארץ קריאה להצטרף למפגן: "השמאל מאיים על העם בישראל מבידוד, סנקציות כלכליות, חרמות ותרחישי אימים דומים. בשם כל אלה הוא מנסה לכפות עלינו תכנית לקריעת הארץ והקמת מדינה פלשתינית בלב ערש העם היהודי, אך העם חכם", כותבים מארגני המפגן ומוסיפים: "שבענו מנסיגות וויתורים. שבענו מקאסמים וגראדים. שבענו מהשקר הנצחי של השמאל ולפיו הקמת מדינה פלשתינית במרחק יריקה משדה התעופה בן גוריון תביא שלום".

יוזמות האירוע כולו, יהודית קצובר ונדיה מטר, ראשי 'נשים בירוק' אומרות: "בימים הקרובים נבחר שלא לשתוק עוד אל מול הסחף המדיני והלחץ הבינלאומי. אנו, אמהות בישראל, נעזוב את שגרת חיינו, נעזוב את ביתנו ונגיע אל מול בית ראש הממשלה כדי לומר לו: אדוני ראש הממשלה. אל תירא ואל תחת. עם ישראל חזק. העם רוצה לשמור על ארצו היחידה. קיים חזון ציוני ריאלי והוא החלת ריבונות ישראל על יהודה, שומרון ובקעת הירדן".

לדבריהן "החלת ריבונות היא החזון המוסרי שיכריז כי הארץ הזאת שלנו. עמידה על עקרונותינו תזכה אותנו בהערכה בעם ובעולם. החלת הריבונות תמלא את הוואקום הקיים ותשים קץ לתקוות השווא ולחזון התעתועים של הקמת מדינה פלשתינית על אדמת ארץ ישראל".

בפנייתם אל הנשים מדגישים המארגנים כי אמנם יש מי שמטיל ספק בכוחן של משמרות מחאה אך "יש לזכור כי "ההסכמים עדיין לא נחתמו. ניתן עוד לשנות. בעולם כולו מתחוללים שינויים על ידי כלי המחאה ההמונית".

קצובר ומטר מוסיפות ואומרות כי "שלא כמו השמאל הממומן במיליוני דולרים המוזרמים מאויבי ישראל, לנו אין תקציבים לקמפיינים יקרים. עלינו להשתמש במשאב המשמעותי ביותר - אנו עצמנו, גופינו, רוחנו ואמונתנו בצדקת הדרך".

במנשר הקריאה לנשים תומכות ברחבי הארץ, מנשר שיופץ במהלך הימים הקרובים נכתב עוד: "אל תרגיעו את עצמכן ואל תסמכו על הסרבנות הערבית שתוביל לסיכול תכניות השמאל. אין לסמוך על הנס. חובה עלינו להוכיח אחריות לדורות הבאים, למחות ולהציג קבל עם ועולם את ההסכמים החמורים הנרקמים בחדרי חדרים ולהוביל לשינוי שלא יתרחש אם נישאר בבית".

"עוצמתנו באימהותנו. כאמהות נגן על דור העתיד כלביאות על גוריהן", חותמים מארגני המפגן את מנשר הקריאה.