כאב לב? יאיר נתניהו
כאב לב? יאיר נתניהו צילום: פלאש 90

יעקב וידר, חבר נשיאות ועידת ליכוד ויו"ר המטה החרדי בליכוד, סבור שההתעסקות עם יאיר נתניהו ובת הזוג הנורווגית, אינה ראויה, "זו הסטת הנושא מכל הנושאים המדיניים, מתעסקים עם שטויות, לא שלהינשא לגויה זו לא שטות, אבל הביקורת צריכה לעסוק בעיקר ולא ברכילויות".

לדבריו בשעה שרוקמים תכנית מדיניות צריכים להלחם בדברים הגורליים, "לפתור סוגיות של אב ובן צריכים לעשות בשיחה פרטית ולא בתקשורת. מה שחשוב לנו זה שיש עכשיו משא ומתן מדיני ודברים קורים מאחורי הגב ורוב הח"כים של הליכוד לא יודעים מה קורה".

וידר מציין, כי נעשים מאמצים רציניים לכנס את ועידת הליכוד ולהעביר שורה של החלטות עם אמירה חד משמעית, "אנחנו בוועידה נעביר בעוד כחודש החלטות ברורות בנושא ההתיישבות. נתניהו נבחר כנציג הליכוד ויש לליכוד מצע ברור בעניין ארץ ישראל. ראש הממשלה צריך לדעת שלצעדים מדיניים כאלה המפלגה לא תעמוד מאחוריו. והעובדה שכיום המשא ומתן מתנהל ללא נציג ליכוד ורק על ידי ציפי לבני היא חמורה".

הוא מקווה שנתניהו לא ילך בדרכי קודמו, "ועידת הליכוד היא הדירקטוריון של הליכוד, נכון שאריק שרון שפך את הדלי, אבל אנחנו צריכים להלחם שזה לא יקרה שוב, ושראש הממשלה לא יתנהל כמו המנהיג הקודם".