ארגון מוסלמי מאיים בדיבה נגד סטיבן הרפר

הלובי המוסלמי שיגר אזהרה לרה"מ הקנדי בעקבות דבריו של ראש לשכת התקשורת במשרדו שהאשים את הארגון בקשרים עם חמאס.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ח בשבט תשע"ד

ארגון מוסלמי מאיים בדיבה נגד סטיבן הרפר-ערוץ 7
סטיבן הרפר ורה"מ נתניהו
צילום: פלאש 90

הלובי המוסלמי בקנדה (NCCM), שלח מכתב התרעה לפני הגשת תביעת דיבה למשרדו של ראש הממשלה הקנדי, סטיבן הרפר.

הארגון המוסלמי, המגדיר את עצמו כפועל למען חירויות אזרחיות, קובל על דבריו "השקריים, הפוגענים והמטילים דופי" של ג'ייסון מקדונלד, ראש לשכת התקשורת במשרד ראש הממשלה.

בראיון לרשת "סאן ניוז" (16.1.14) ביטל מקדולנד כלאחר יד את הביקורת שהשמיע NCCM נגד הכללת רב מטורונטו במשלחת שהצטרפה לרה"מ סטיבן הרפר בביקורו בישראל לאור עמדותיו וחבירתו לאישים המביעים שנאה לאסלאם.

"אנו לא נתייחס ברצינות לביקורת של ארגון אשר לו קשרים מתועדים עם ארגון טרור דוגמת חמאס", אמר.

איחסאן גארדי, מנהל NCCM, ציין במכתב האזהרה ששיגר את שמותיהם של מקדולנד ושל רה"מ סטיבן הרפר. במסיבת עיתונאים באוטווה אמר גארדי, כי "במקום להשיב לחשש לגיטימי שהעלנו מנהל לשכת התקשורת במשרד רה"מ תקף אותנו וניסה להשמיץ אותנו בטענה של-NCCM 'קשרים מתועדים עם ארגון טרור דוגמת חמאס', ואין דבר בלתי נכון יותר מאמירה זו".  

גארדי הוסיף, כי "NCCM לא יתיר להתבטאות השקרית של משרד רה"מ ללא תגובה. הטענה שלארגון שלנו קשרים בניגושד לחוק היא אמירה פוגענית בנו, בציבור הקנדי מכל הדתות והרקע האתני, והיא אך מחזקת את הסטריאוטיפים המכוערים על המוסלמים הקנדים".

לדבריו, משרד רה"מ ניסה בתגובתו זו להטיל אימה ולהשתיק קולות אופוזיציוניים באמצעות פעולה בלתי דמוקרטית ובדרך של ביריונות המעודדת יצירת גישה חשדנית כלפי המוסלמים בקנדה. ממשרד ראש ממשלת קנדה לא נמסרה תגובה לכתב האזהרה, וצוין כי הנושא מטופל בהיבט המשפטי.